Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 3 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
It's a brand new day
#21
Esti maricel, dar ai sa vezi ca o diferenta de un an doi...adica pe la 15-16 ani vei gandi total altfel decat cum ai facut-o pana pe la 13-14. Si treaba cu fetele te va schimba putin.
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#22
Depinde de la om la om !
Don't Smoke. Drink Coke. Or do them both.


replyReply
#23
Si de anturaj.
[Image: 242idki.png]
replyReply
#24
Pe mine pot spune ca anturajul nu m-a schimbat si nici nu ma va putea schimba prea mult, stiu cand sa zic nu.
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#25
(04-22-2012, 10:42 AM)Zamolxis1 Wrote: Pe mine pot spune ca anturajul nu m-a schimbat si nici nu ma va putea schimba prea mult, stiu cand sa zic nu.

Ideea asta cu anturajul merge pana la o anumita varsta. 14-15 ani, cam pe acolo. Dupa aceea daca inca mai poti fi influentat de oameni, inseamna ca esti slab...
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#26
(04-19-2012, 08:42 PM)Carnage Wrote:
(04-19-2012, 08:33 PM)gothicar pro Wrote: mda fiecare are un vis dar cateodata(cele mai multe ori) nu se implinesc si cand vei avea servici si vei fi un om 'normal' nu te vei mai gandi la asa ceva cel putin majoritate nu se mai gandesc la asa ceva

Tu inca esti mic si mai ai multe de invatat, peste cativa ani vei gandi cu totul altfel.

Right back at you.

Ca sa clarific, nu cred ca exista un om prea batran care sa nu aiba alte lectii de invatat. Sa-i zici unuia ca mai are de invatat arata doar cat de putin stii tu defapt.
[Image: rKewW.jpg]
replyReply
#27
Pai tu consideri ca stii multe? Sincer cunosc foarte multe lucruri dar sunt constient ca aceste lucruri nu inseamna nici macar 0.1% din informatiile prezente in lume. Deci degeaba stiu eu multe lucruri caci de fapt stiu nimic. Eu iti demonstrez ca daca as vorbi cu unul de 13 ani despre lucruri din viata de zi cu zi, nu ar stii despre ce vorbesc.
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#28
Cei din ziua de azi sunt destul de slabuti :-?
Don't Smoke. Drink Coke. Or do them both.


replyReply
#29
Yap...copii din ziua de azi nu au niciun strop de imaginatie, adica am ramas mut cand un copil de vreo 9 ani i-a luat bicileta sa se dea unpic a unui prieten de-al lui(de 8 ani)...acu vorbesc de astia micii, si a inceput sa sara cu bicicleta. Ala micu a inceput sa strige la el sa nu mai sara ca ii face "snake", atunci se intampola sa trec pe langa ei, si ii intreb ce ii ala snake? La care el zice, snake inseamna panaHaha. A inceput la un moment daat sa imi spuna care sunt piesele optime de bicicleta. Si alte porcarii. Adica eu nici nu stiam ca la suspensia pe spate la o bicileta ii zice amortizor si ei imi spun cum se numeste fiecare surubel. Dar daca ii pui sa se joace tui, fotbal sau sa isi inventeze un joc, sunt vai si amar. Nu stiu sa se joace sau sa faca altceva. Adica nu mai vad fetele sa se joace elastic, nu mai vad baietii sa se joace fotbal. Eu tin minte ca inventam tot felul de jocuri, jucam fotbal de multe ori, nu stiu parca aveam mai multa imaginatie. Cei de acum nu prea au imaginatie. La 9 ani jucam tot felul de jocuri de carti, table, zaruri pe carti yu-gi-oh. Parca copiilaria noastra a fost mai misto. Dar totusi si ea a fost distrusa de calculator, cea mai faina copilarie au avut-o parintii nostri, clar. Era bine ca acest calculator sa apara putin mai tarziu in vietile noastre.
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#30
(04-22-2012, 11:36 AM)Zamolxis1 Wrote: Yap...copii din ziua de azi nu au niciun strop de imaginatie, adica am ramas mut cand un copil de vreo 9 ani i-a luat bicileta sa se dea unpic a unui prieten de-al lui(de 8 ani)...acu vorbesc de astia micii, si a inceput sa sara cu bicicleta. Ala micu a inceput sa strige la el sa nu mai sara ca ii face "snake", atunci se intampola sa trec pe langa ei, si ii intreb ce ii ala snake? La care el zice, snake inseamna panaHaha. A inceput la un moment daat sa imi spuna care sunt piesele optime de bicicleta. Si alte porcarii. Adica eu nici nu stiam ca la suspensia pe spate la o bicileta ii zice amortizor si ei imi spun cum se numeste fiecare surubel. Dar daca ii pui sa se joace tui, fotbal sau sa isi inventeze un joc, sunt vai si amar. Nu stiu sa se joace sau sa faca altceva. Adica nu mai vad fetele sa se joace elastic, nu mai vad baietii sa se joace fotbal. Eu tin minte ca inventam tot felul de jocuri, jucam fotbal de multe ori, nu stiu parca aveam mai multa imaginatie. Cei de acum nu prea au imaginatie. La 9 ani jucam tot felul de jocuri de carti, table, zaruri pe carti yu-gi-oh. Parca copiilaria noastra a fost mai misto. Dar totusi si ea a fost distrusa de calculator, cea mai faina copilarie au avut-o parintii nostri, clar. Era bine ca acest calculator sa apara putin mai tarziu in vietile noastre.

Parintii nostrii? Clar nu! O viata dusa intr-un regim comunist e ca si cand ai sta in iad. Poate ca bunicii nostrii au dus o viata frumoasa (chiar daca a fost plina de razboaie).

Inafara de expresia aia, sunt de aceasi opinie...dar la noi fetele inca se mai joaca elastic! (nu isi vad varsta?!:O) ...si se joaca la greu fotbal..

Si eu ma jucam cu cartile pe clasele mici..eram la Stand-by-step si ajungeam acasa doar la 4, pe la vreo 12 mergeam la restaurant(toti), pe la 2 eram la scoala, faceam temele si de la 3 baga'i Duel Master si Yugi (+ce mai jucam in pauze si uneori n-aveam teme si jucam 2 ore --TOTI..nu era copil sa nu aiba pachet),
Sup
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)