Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Salutare!!!
#21
Nu am jucat niciodata, dar am sa il cumparHaha...si sa vad cum e.
Show Content
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

#22
(04-25-2012, 06:50 PM)Zamolxis1 Wrote: Nu am jucat niciodata, dar am sa il cumparHaha...si sa vad cum e.
Show Content

mie una nu imi place, dar el e f impresionat de joc, mai ales ca e destul de greu...
Zambeste! Maine va fi mai rau!Smile
#23
(04-25-2012, 06:50 PM)Zamolxis1 Wrote:
Show Content

Pe Terente....HahaHaha

#24
(04-25-2012, 06:46 PM)Aleutza88 Wrote: eeehe suntem multi, de multe feluri... poate un nume ma ajuta totusi.

Andreea-Ioana Galis, anul 3.

(04-25-2012, 06:52 PM)roby14 Wrote:
(04-25-2012, 06:50 PM)Zamolxis1 Wrote:
Show Content
Pe Terente....HahaHaha

No comment. Tongue
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
#25
scena de inceput de la company of heroes seamana extrem de mult cu una dintre misiunile de inceput de la primul call of duty. Daca nu ma insel tot asa inaintai prin apa pana la gard, dupaia puneai niste bombe, avansai printr-un camp minat si plin de mitraliere, iar apoi explodai buncarele.
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

#26
Call of duty? Interesant...

Am o nedumerire la intrebarea 80...ce va invata mai exact?
Sup
#27
Bine ai venit ! Sa ai o sedere cat mai placutaGrin
#28
grüß dich Grin
[Image: rKewW.jpg]
#29
(04-25-2012, 07:00 PM)Terente Wrote:
(04-25-2012, 06:46 PM)Aleutza88 Wrote: eeehe suntem multi, de multe feluri... poate un nume ma ajuta totusi.

Andreea-Ioana Galis, anul 3.

(04-25-2012, 06:52 PM)roby14 Wrote:
(04-25-2012, 06:50 PM)Zamolxis1 Wrote:
Show Content
Pe Terente....HahaHaha

No comment. Tongue

Nu imi suna cunoscut, sorry

(04-25-2012, 08:01 PM)Zamolxis1 Wrote: scena de inceput de la company of heroes seamana extrem de mult cu una dintre misiunile de inceput de la primul call of duty. Daca nu ma insel tot asa inaintai prin apa pana la gard, dupaia puneai niste bombe, avansai printr-un camp minat si plin de mitraliere, iar apoi explodai buncarele.

Da, Cred ca sotul meu joaca Company of Heroes 2 si uita-ma la gameplay pe youtube, e defapt strategie, nu e 3D jocul.
(04-25-2012, 10:01 PM)Warhell Wrote: Call of duty? Interesant...

Am o nedumerire la intrebarea 80...ce va invata mai exact?

Esti tentat de medicina?

Pfff, foarte vast raspunsul la intrebarea asta.
Asa cum ii spune si denumirea facultatii, Facultatea de Medcicina Generala.....incepi in anul 1 cu anatomie, unde inveti TOT ce se poate invata din domeniul anatomiei, topografiei corpului uman. incepi cu oasele in sem 1, apoi muschi, organe, in anul 2 inveti creierul
pe urma mai ai fiziologia, unde inveti cum functioneaza sistemele organismului
apoi mai ai histologie, unde inveti cum arata la microscop tesuturile, bineinteles inveti si biochimie, unde ai de memorat scheme de genul Ciclul Krebs, oxidarea biologica, etc
mai ai si biofizica, in anul 1 care e o prostie
si cam astea sunt materiile importante(mai ai sport, engleza, informatica, etica medicala, psihologie medicala dar astea is de umplutura)

Pe urma in anul 2 continui cu fiziologia, se face virusologie, bacteriologie, parazitologie, faci si biologie celulara, dar parca in anul 1

Anul 3 incepe sa arate a medicina, in sensul ca ai contact cu pacienti(si sunt vii, nu cadavre de la anatomie Haha ), incepi sa inveti despre patologie, adica cum arata organismul bolnav, de la nivel de microscop, pana la macro(ce vezi cu ochiul liber), inveti farmacologie, unde inveti tot despre medicamente si substante
apoi mai ai semiologie medicala si chirurgicala
la sem med inveti cum sa consulti pacientul, si cateva repere despre medicina interna, cardiologie(EKG, urgente etc) la cea chirurgicala inveti principii generale despre chirurgie, de exemplu plagi, cum le tratezi, despre infectii etc si la practica inveti instrumentarul chirurgical, pansamente, chirurgie mini invaziva(adica nu operatii), noduri, suturi chirurgicale etc.
Din anul 4 se incepe fiecare specializare in parte: Chirurgie, Medicina interna, Urologie, Ortopedie, Endocrinologie, Cardiologie, Psihiatrie, Ginecologie, Gastroenterologie, Hematooncologie...si lista poate continua pana poimaine

Cam de asta avem nevoie de 6 ani! :d
Zambeste! Maine va fi mai rau!Smile
#30
Frumoasa biologia asta. Smile Pentru bac a trebuit sa renunt la logica aproape complet pentru a o invata.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Salutare forum :) blogaretzu 7 3,441 02-10-2016, 11:59 AM
Last Post: Zamolxis1
  Salutare gigea 15 4,819 08-27-2014, 07:15 PM
Last Post: soul of darkness
Wink Salutare Kalatas 19 5,181 07-14-2014, 06:20 PM
Last Post: cornel
  Salutare Tuturor! alexsizz 8 2,824 02-18-2013, 03:53 PM
Last Post: Warhell
  Salutare Cloaked 20 5,154 01-19-2012, 09:29 AM
Last Post: Szekemri
  Salutare WoG :) KeNnY_14 9 3,154 11-25-2010, 08:47 PM
Last Post: Carnage

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)