Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gothic ~ NPC Script Generator Plus!
#1
Gothic ~ NPC Script Generator Plus!
Este o re-lansare a generatorului meu de scripturi pentru NPC-uri (Gothic 1 respectiv 2).
Spre deosebire de original (download here - aveti grija insa... pot aparea unele erori daca uitati sa selectati unele optiuni pentru NPC. voi repara asta in versiunea Plus!) versiunea aduce nou:

Lucrul cu proiecte. Acum puteti modifica orice NPC dintr-un proiect, chiar daca scriptul lui a fost inchis (informatiile se salveaza in proiect).
O interfata imbunatatita si mult mai usor de folosit.
Imagini/descriere pentru fiecare obiect din joc, posibilitatea adaugarii unor obiecte noi (evident si descrieri, imagini).
Lucrul cu date. Se pot face date separate pentru Gothic 2 de exemplu. Schimbi folderul cu datele, schimbi jocul Smile
Algoritmi optimizati, consum redus de resurse.
Diverse optiuni adaugate in editarea NPC-ului, inclusiv rutina multipla.
+ multe altele.
Data de aparitie: necunoscuta inca.
Mai jos, un screen facut astazi ce prezinta managementul inventarului personajului:
http://i244.photobucket.com/albums/gg14/...ductie.jpg
replyReply
#2
Super Patrunjelule...ai facut o treraba bina...sper sa se faca un rang...Moding team sau ceva de genu...tu cred ca ai fi primuSmile
Winnetou avea un VolksWagen, asa il chema pe cal
replyReply
#3
Mda... nu am incercat sa vad ce poate acest generator dar cred ca e mai bine pentru incepatori sa lucreze cu el decat sa caute atata prin scripturi. Si nu neaparat doar pentru incepatori.

Off: Ar fi o ideie sa se faca un rang modteam...(cu, conditia sa facem ceva moduri Haha
Andrey treaba nu treraba!

Edit: App felicitari :p
replyReply
#4
Este bun pentru incepatori dar si pentru avansati, avand in vedere ca economisesti peste 10 minute (daca nu faci copy/paste desigur) de scris script.
replyReply
#5
Is interesante astfel de programe ar fi bine daca ai face unu si pentru inserare monstriTongue
App de ce nu ai facut o versiune in limba romana la program Tongue daca tot exista si jocu in limba romana...
replyReply
#6
Versiunea initiala (veche) e in romana. L-am facut in engleza pentru a-l publica si pe wog.com.
Pentru inserat monstri? Adica? Exista marvin mode pentru asta...
replyReply
#7
Ma refeream sa poti introduce monstri in moduri Wink.(generator de monstri)
App daca vrei de pot traduce eu programu in lb romanaGrin.
replyReply
#8
Nu as vrea sa fac sursele publice, iar singura metoda de a traduce softul consta in modificarea string-urilor din sursa Smile
Generator de monstri? Nu e o idee rea, si e mai simplu de facut decat cel de NPC-uri. S-ar putea sa fac, dar chiar aveam in plan un generator de dialoguri/eventuri. Smile
replyReply
#9
Daca se va mai dezvolta forumul si vor fi mai multi modderi, vom face un rang <Mod Team> si fiecare user din rang va fi Modder Smile
.Chorus Romance says Good Night.
replyReply
#10
http://i244.photobucket.com/albums/gg14/...safsaf.jpg
Noi adaugiri:
Imbunatatiri aduse design-ului (cred ca se vede).
Fiecare categorie editabila a NPC-ului va avea cate un buton pentru confirmare (vazuturile alea). Cand toate sunt confirmate, scriptul se poate salva (evitam astfel erori de genul: am uitat sa pun X si Y).
Optiunea de search pentru items. No more scrolling.
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Gothic Multiplayer Moderation 1 1,716 07-13-2014, 10:22 AM
Last Post: Szekemri
  Proiect:Seria Gothic in romana ajerk 3 2,239 06-29-2014, 12:52 PM
Last Post: Szekemri
  Gothic 3 Unknown Land Cryssalis 22 8,469 02-05-2014, 04:12 PM
Last Post: Cryssalis
  Gothic Multiplayer Video/Pics BeoWulf 30 10,017 09-08-2013, 01:27 PM
Last Post: Edd
  Project Destiny Gothic Multiplayer daniels 11 5,014 08-28-2013, 04:28 PM
Last Post: cornel
  Gothic 2 night of the raven returning mod english sleeperoldman 1 2,416 08-13-2013, 07:39 PM
Last Post: Szekemri
  Gothic 3 english version Deneky 5 2,692 06-11-2013, 01:34 AM
Last Post: Deneky
  Gothic Multiplayer: Intrebari & Raspunsuri HeRoNaMeLeSs 52 14,936 05-30-2013, 04:22 PM
Last Post: Edd
  Ai mai juca Gothic daca... ? Edg 758 195,540 05-27-2013, 07:08 PM
Last Post: Bogdan
Wink Maxima-Gothic.RO HeRoNaMeLeSs 13 4,573 05-07-2013, 03:56 PM
Last Post: HeRoNaMeLeSs

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)