Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NU ABANDONATI
#21
In zona in care locuesc sunt multi care nu cunosc engleza si joaca Gothic sa stiti. Joaca de dragul aventurii si de multe chestii care le are acest joc. Nus neaparat de varsta mea, dar la noi deabia acu 2 ani a inceput sa se predea acest obiect (engleza).

Eu cand am jucat acest joc, prima data eram foarte plictisit (fireste, ca nu intelegeam mare lucru,aproape nimic) dupa 2 luni vine un amic de-al meu si ne-am luat de vorba despre jocuri, si ce credeti ca juca... Gothic 1, Atunci la-m reluat. Si mai cu dictionare si cu translator si cu ajutorul lui l-am terminat, munca nu gluma dar si satisfacut. Cred ca l-am terminat intr-o luna, cam asa. Ei..., dupa ce a aparut acest patch (adevarul e ca la-m gasit cam tarziu) il joc incontinu, si vreau sa-l termin in toate modurile. Binenteles ca am terminat si 2 si 3 dar tot cu ajutor, va dati seama.
Multi nici nu stiu de acest forum. Eu am dat de el printr-o cautare pe google (Gothic in limba romana) si am ajuns aici (la voi). Sunt foarte multumit de traducere. Nu stiu daca munca voastra se plateste in vreun fel dar macar respectul nostru fata de voi sa fie intrun fel rasplata.
#22
Sunt foarte incantat in legatura cu ce spui la inceput am zis si eu la fel ca e varza jocu Haha dar apoi knd am invatat un pic engleza am priceput cat de cat (cu ajutorul prietenilor mai mult) si apoi knd a aparut patchul l-am inteles perfect.
Si Gothic 2 l-am inteles dar cu patchul care va fi facut o sa-l stiu pe de rost (eu nici macar n-am terminat notr am ajuns acolo inainte ed a deschide portalul Haha)
[Image: 242idki.png]
#23
Ce se mai aude de traducere Smile macar ati inceput sa le verificati in C++ ? si cu copyrightul cum ramane?
[Image: 242idki.png]
#24
Baieti ce se mai aude de proiectu vostru :-? ?
[Image: 242idki.png]
#25
ar fi o idee sa nu mai faci dublu post :|
.Chorus Romance says Good Night.
#26
Dar nu fac intetionat dupa un timp knd postezi si vreau sa postez din 9 da dublu post dece? nu stiu repet nu fac intetionat Smile
[Image: 242idki.png]
#27
@carnage12 din cate stiu eu acest forum nu este miRC (9 =/= nou).
Bine ai venit Valecu speram sa ai o sedere cat mai lunga pe acest forum. Sunt foar incatat ca in sfarsit ne apreciaza cineva munca depusa la traducerea jocului Gothic 1 ca pana acum din 100 de persoane care au aflat 75% ne-a spus ca am facut o munca inutila.
Deci sa revenim la subiect!
GOTHIC 2 este tradus in totalitate mai trebuie o compilare la scripturi care in mod normal nu ar trebui sa dureze mai mult 20 de ore (aici depinde de erorile facute de 'translatorii in romana' in sintaxa scriptului) inca nu m-am apucat de compilat deoarece am mai avut si eu treburile mele (bac-ul, admiteri etc) dar sa stii ca acum, dupa ce am citit posturile tale mi-a mai crescut putin inima si am sa mai probez odata panarama aia de hard de 120 sa vad daca merge (pana acum nu mi-l citea, dar na, mai incerc).
Ma bucur ca ai jucat cu placere gothic 1 in ro cu toate care are multe greseli in traducere sper sa fac cat mai curand un patch 0.1.
Cat despre Gothic, hmmm dialogurile nu sunt chiar grele de tradus sunt mult mai usoare decat cele din G1, G2 deoarece is mult mai simple chiar ma gandesc la acest proiect...(dupa ce fac patch-uri pentru G1, G2 prin care sa verific toate greselile gramatile).
App edg eu nu am nici 14 nici 15 ani Grin!
#28
Ce discurs bv raducu Grin Smile
[Image: 242idki.png]
#29
Sa stiti ca munca voastra nu este in zadar, cel putin pentru mine.
Nu sunt eu in masura sa va zic cat de buna e traducerea. La mine, a prins foarte bine, mai ales ca am inteles povestea si tot jocul. Pana la urma nimic nu e perfect . Asta sa va incurajez si sa nu va complexati din cauza unor mici greseli. Va urez in continuare spor la munca si sa nu ne uitati si pe noi cei care nu stim engleza.
Domnu' Raducu', pe acest forum cred ca 90% sau chiar 100% cunosc engleza si de aceia 75% din ei ti-au zis ca acest patch este inutil. Eu sunt sigur ca multi necunoscatori ca mine nici nu indraznesc sa intre pe acest forum pentru ca nu stiu daca sa-r putea aseza la o discutie cu voi, mai ales ca am vazut pe aici prin forum niste postari in engleza si cred ca si-ar da cu stang-un-dreptu. Daca vrei sa ai o ideie, si eu am stat cateva zile pe ganduri daca e bine sau nu sa-mi spun opinia.
#30
Esti liber oricand sa-ti spui opinia. Nu conteaza daca stii engleza sau nu. Acesta e un lucru total nesemnificativ pe forum. Daca vreodata vei avea ceva de spus, (evident, in limita regulilor) nu te va oprii nimeni sa spui (vreau sa spun, sa scriiHaha). Smile


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)