Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Apel la bun simt.
#1
In sfarsit am citit si eu un pic din posturile din topicul Post de moderator si sincer sa fiu am ramas uimit si in acelasi timp dezamagit de atitudinea imatura a lui Nicu.

Am vazut acolo o cearta ca la usa cortului intre un om in toata firea si un copil, o cearta in care Nicu om la casa lui cu familie si copii s-a coborat la cel mai jos nivel posibil si arunca cu noroi in tot ce apuca doar pentru a contrazice un pici.

oldnick Wrote:...dar Radu a facut o mare greseala cand te-a promovat pentru un fleac.

Eu personal incurajez traducerile si daca as fi din nou administrator as daca reputatie oricui traduce un joc atat de cunoscut. Cu ce ar afecta forumul daca eu ca administrator as daca reputatie sau rang de privilegiat unui om care traduce Two Worlds, The Witcher, Oblivion sau orice alt joc cunoscut? E doar o recompensa minima pentru a incuraja intr-un fel sau altul acest gen de proiecte in Romania.

Incearca sa iti aduci aminte, si tu ai fost atat privilegiat cat si moderator, insa nu ai reusit sa faci nimic pentru aceasta comunitate in care arunci acum cu pietre deoarece te simteai depasit de situatie si in cel mai scurt timp ti-ai dat demisia din functia de moderator.

oldnick Wrote:...in timp ce astepta ca altii sa termine proiectul traducerii Risen.
Ce legatura are acest subiect cu postul de moderator? E destul de penibil cum improsti cu noroi si bagi pe altii la fund doar pentru a iesi tu si conceptiile tale gresite la suprafata.

Dar hai sa lamurim si aceasta situatie...
Deci eu am am avut neinspirata idee sa zic in forumul ascuns ca acest proiect ar trebui sa isi schimbe coordonatorul deoarece intr-un an de zile s-a facut un progres destul de mic, consideram si inca consider ca se va alege praful de aceasta traducere daca coordonatorul actual nu se poate implica din diferite motive in acest proiect.
Am spus totul ca pe o simpla sugestie, intr-un forum ascuns pentru ca nu doream sa ranesc pe nimeni. Marian, sintindu-si orgoliul ranit a preferat ca 'disputa' sa se extinda pe tot forumul.

Si vreti sa stiti parerea mea despre acest proiect?

Ei bine vom trai si vom vedea insa aceasta va fi un proiect mort. Gothic 1, Gothic 2 si Gothic 3 au fost traduse in maxim 4 luni fiecare, Risen are 13 luni acusi si nu e tradus nici macar intr-o proportie de 30%.

Show Content

Ionutzel Wrote:Serverul e al comunitatii, meritul e al meu, dar nu in totalitate, Terente m-a ajutat cand erau zile negre.

Ionut sa stii ca suferi de modestie, ai fi putut gasi o replica mai inteligenta gen 'Intradevar eu am facut acest server insa am mai fost ajutat si de alte persoane'. Mie personal oamenii care se lauda singuri mi se par neputinciosi.


Sa stii Nicule ca in acel topic am intalnit acel circ ieftin despre care tot vorbesti insa tin sa mentionez tu erai actorul principal. Penibil..

Tin sa mai mentionez faptul ca pentru functia de moderator eu l-am considerat mai capabil pe Warhell insa asta nu inseamna ca imi retrag cuvintele extrem de dure pe care i le-am adresat acum cateva luni vizavi de conceptiile lui gresite.
#2
1. Eu stiam ca G1 are in jur de 8k linii de dialog, sau gresesc?
Risen are 15.8k...
2.Probabil, e mai capabil decat mine...
#3
Te mai intreb odata raducu, de ce ai plecat din functia ta? Din nou ai facut dreptate. Bv, pentru adevarul spus aici.
[Image: 1lMEp3.jpg]



,, Napoleon a cautat virtutea, si neputand-o gasi a luat puterea.''



#4
Sufar de modestie? Ce vroiai sa zic? Ca l-a facut altcineva :|? Acum serverul il tine Terente, eu il mai ajut cu cate ceva.
De ce crezi ca m-am laudat acum? Puteam sa fac asta la inceput, old nick a scris un post si a trebuit sa-i raspund.
#5
Modestie=a nu te lauda.
[Image: 1lMEp3.jpg]



,, Napoleon a cautat virtutea, si neputand-o gasi a luat puterea.''



#6
Ionut eu nu am nimic cu tine insa mi-a sarit acel post in ochi si am simtit nevoia sa iti raspund. Dupa cum am zis nu iti contest meritele insa sa stii de la mine ca ai fi putut zice intr-un mod mai elegant. Asta zic asa, sa stii pe viitor...
Show Content

Aaaa si inca ceva, cel mai tanar utilizator de pe acest forum, Hegan, a avut cel mai inspirat raspuns din acel topic:
Hegan Wrote:Ceva nu-mi place la romani, nu recunosc calitatile nici morti. Daca esti suparat pe un om, bine, omul ala e rau, dar nu trebe sa-i zici ca e prost, daca el e destept. Asta se aplica aici. Da, te-a suparat Warhell. Si? Ce legatura are cu faptul ca a tradus gta 3. Bravo lui! NU trebe sa ne batem imediat joc si chiar daca nu e adevarat doar asa sa vorbim ca ala e rau dar neaparat e si un ratat. Stalin de exemplu. Un tiran! Dar prost nu era. Hitler! A omorat evrei. Nu era prost. Tu ai insinua atunci ca si Carnage si restul au facut traducerea gothic 3 pentru pustani de 11 ani care nu stiu engleza.
O replica intradevar inteligenta...
#7
Da, Hegan a dat dovadă de maturitate în acel post şi admir asta. Smile
Sup
#8
Si tu ai dat dovada in postul asta, vedeti despre asta vorbeam, omul are calitati si defecte.
[Image: 1lMEp3.jpg]



,, Napoleon a cautat virtutea, si neputand-o gasi a luat puterea.''



#9
(09-16-2012, 11:39 AM)Raducu Wrote: Am spus totul ca pe o simpla sugestie, intr-un forum ascuns pentru ca nu doream sa ranesc pe nimeni. Marian, suntindu-si orgoliul ranit a preferat ca 'disputa' sa se extinda pe tot forumul.

Nu am preferat sa extind aceasta disputa, crede-ma. Am facut un simplu post, simplu si la obiect in threadul Risenului de traducere. M-am simtit prost, da. E adevarat. Un pm ar fi fost mult mai elegant, deoarece nu am facut nimic gresit in pozitia de coordonator. Daca faceam, eram 100% de acord. Aveam mult mai multe de spus, am tinut in mine pentru binele forumului. Si acum a trecut totul.

Si eu vreau sa vad acest proiect finalizat la fel de mult ca tine sau ca oricine altcineva.

@Cat despre Hegan, am mai spus, el vede lucrurile in modul cel mai corect si bun. Dar e tanar si inca nu a dat peste el orgoliul si alte defecte care pe noi ne-au coplesit deja.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
#10
Marian sincer sa fiu as putea sa te contrazic insa nu mi se pare tomai frumos ca noi doi sa ne contrazicem pe forum. Nu vreau sa spalam rufele in public pentru ca am da dovada utilizatorilor de multa imaturitate avand in vedere faptul ca sub conducerea noastra aceasta comunitate si-a atins sau nu obiectivele in ultimii 2 ani. Daca doresti putem avea o discutie civilizata pe privat.
Hegan Wrote:Te mai intreb odata raducu, de ce ai plecat din functia ta?

Am parasit functia de administrator deoarece m-am simtit vinovat de acest dezastru. Am preferat sa-mi dau demisia cu toate ca am pus destul de mult suflet si am crescut odata cu acest forum. Vreau ca utilizatorii sa stie ca cineva si-a asumat acest esec si ii pare rau.


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Apel la useri... Warhell 25 8,456 12-17-2012, 04:25 PM
Last Post: Carnage

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)