Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[DISCUTIE] Teoria chibritului - Pepenele
#51
https://www.google.com/search?hl=en&q=x+...tAajuoGoBg Nu vad niciun rezultat in culori.
#52
(10-21-2012, 12:36 PM)Warhell Wrote: În interior este de culoare roz sau roșu datorită licopenului (întâlnit și la roșii)

Show Content
Sup
#53
"Nu cred ca poti sa afli culoarea dar poti sa vezi daca ii copt si atunci stii ca culoarea este buna
il lovesti un pic cu degetul si atunci daca se aude un pic mai gol inseamna ca ii copt si atunci are si culoarea faina"
#54
Te dai bătut Cristi?Smirk
Sup
#55
Warhell, si licotenul ala cum a fost scos cand s-a descoperit?Haha
#56
Tu nu ai inteles absolut nimic. Nu trebuie NEAPARAT sa fie un pepene. Poate fi orice obiect sau fruct.
#57
Zi-mi alt fruct şi îţi demonstrez că are culoarea pe care trebuie să o aivă.
Sup
#58
Ma warhell, tu nu gandesti ca oamenii au taiat pepenele ca sa descopere acele substante care le determina culoarea?
#59
=)) Şi care e problema? A tăiat un singur pepene, pe ceilalţi nu i-au tăiat, şi totuşi toţi au culoarea roşu.
Sup
#60
(10-21-2012, 12:48 PM)Warhell Wrote: Zi-mi alt fruct şi îţi demonstrez că are culoarea pe care trebuie să o aivă.

[Image: minge_baschet_W7_t.jpg]

Vezi mingea asta de basket? Sa zicem ca cei care au facut mingea asta au colorat mingea asta in interior diferit de celelalt mingi facute de ei. Imi poti spune ce culoare are interiorul ei daca nu ai voie sa strapungi/penetrezi/spargi/rupi/gauresti suprafata, folosind tehnologia existenta astazi?


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  [DISCUTIE] Războiul din Palestina Warhell 7 2,762 11-18-2012, 02:50 PM
Last Post: Robi
  [DISCUTIE] Fenomene Stranii Raducu' 38 11,429 02-17-2012, 07:13 PM
Last Post: Szekemri

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)