Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Discutii generale
#11
Apreciez spiritul combativ, dar nu cred ca ar trebui sa vedem toata treaba ca pe o competitie. A zis si Terente, nu e important sa castigam, important e sa invatam. Cu totii vom fi castigatori la sfarsit.
replyReply
#12
Ok then, dar totusi...trebuie mobilizati baietii, eu pun pariu cu tine ca niciunul dintre ei nu a intrat vreodata in subforumul concursului.
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#13
O sa discut cu ei si o sa ma asigur ca sunt trup si suflet pentru proiect Smile
replyReply
#14
So, a ramas sa fac eu o mesa si sa speram ca si reusesc. Intre timp ce am mai putea sa facem e sa ne gandim ce punem efectiv pe aceasta mesa. Mai bine spus, ce constructii o sa punem pe acolo. Ca sa introducem un obiect in Spacer, trebuie sa ii stim denumirea. Astfel, ma gandesc sa cautam obiecte si sa le postam intr-un topic separat (cu denumirea si o imagine), astfel incat sa le avem la indemana atunci cand va fi nevoie.
replyReply
#15
Cred ca s-a decis mai demult ca limba folosita va fi romana, dar cum o sa facem cu personajele si denumirile in general? Facem ceva pur romanesc, eventual cu inspiratie din cultura noastra, cu diverse referinte mai mult sau mai putin subtile (vezi personajul din quest-ul pe care l-am postat in topicul respectiv)?
replyReply
#16
mdea se pare ca nici voi nu o duceti prea bine Sad
si totusi cred ca noi suntem mai in fata un pic. :p
replyReply
#17
Da, ai dreptate. As vrea sa spun ca o sa va ajungem din urma, dar cred ca in momentul de fata mai important decat competia e sa terminam totusi cele doua moduri, indiferent cine o face mai repede. De asemenea, daca puteti sa ajutati, please do, eu (si sper ca si restul echipei) o sa fac pe cat posibil la fel.
replyReply
#18
tind sa cred ca echipa mea a renuntat usor, usor odata cu problemele intalnite la modingul g2.
Cel putin mie imi e scarba de el, pt ca nu reusesc sa introduc npc.uri. Sad
si mai rau nu imi apar dialogurile npc.urilor.
replyReply
#19
Ai incercat cu Diakreion? Eu nu am ajuns acolo inca, dar din ce am inteles ar trebui sa fie mai simplu decat sa faci asta manual.
replyReply
#20
Trist...trist rau.
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)