Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mesa
#1
Old nick intreba in topicul dedicat discutiilor legate de poveste cine va cosntrui mesa. Eu as vrea sa construiesc o mesa pentru a vedea cum se face, nu as putea sa promit ca ce ar urma sa fac ar iesi si bine.
Ma mai gandesc ca poate ar mai fi si altii care ar vrea sa experimenteze, drept care am putea sa facem toti cate una si vedem care o sa arate cel mai bine. Oricum pana nu se face mesa nu prea avem ce sa facem.
Probabil ca old nick o va avea cea mai reusita mesa (asta daca vrea si el sa faca una), dar pentru cultura noastra generala am putea si ceilalti sa incercam.
replyReply
#2
Eu sunt ocupat cu mesa modului de pe dff asa ca va las pe voi s-o faceti pe-asta. Tutorialul levelmesh 3d e bun pentru initiere, restul depinde doar de voi. Cu cat vom avea mesa mai curand, cu atat mai bine, pentru ca pana atunci somam.
replyReply
#3
Ok...voi incerca diseara...
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#4
Same here, cu toate ca nu promit ca si termin in seara asta.
replyReply
#5
Sa stiti ca dupa ce am facut tutorialul am descoperit ca unealta grab e mai eficienta decat clay, asa ca va recomand s-o incercati. Daca vreti sa adaugati apa (rau sau mare) pe harta spuneti-mi ca sa va arat cum se face.
replyReply
#6
Da, ma gandeam si eu la o zona cu apa, dar mai degraba un lac mic sau un helesteu. Raul/marea ar fi greu de introdus pentru ca nu am putea sa facem o granita viabila a hartii.
replyReply
#7
Pentru apa "inotabila" trebuie folosit un cub foarte aplatizat.
replyReply
#8
cum maresc planul?
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#9
(03-09-2013, 08:17 PM)Zamolxis1 Wrote: cum maresc planul?

Folosesti scale manipulator mode sau apesi "s" si tragi de orice axa cu mouse-ul in object mode.
replyReply
#10
cum pot sa ma plimb in timp ce sculptez ca habar nu am cum sa rotesc mesa sa vad locuri sa adaug...cum pun copaci, poduri...cum fac casele sisi cum dau culoare?
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Mesa v1 - Harta inchisa (deadline: 22/05) Bogdan 20 5,702 05-23-2013, 03:47 PM
Last Post: HeRoNaMeLeSs

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)