Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Discutii task-uri
Ai pus tot fisiere blend. Trebuie sa pui jpeg-urile cu texturi ca altfel nu le vad. Sau nu stiu eu cum sa fac.Haha
replyReply
(10-01-2013, 09:51 PM)Iuliu Wrote: Ai pus tot fisiere blend. Trebuie sa pui jpeg-urile cu texturi ca altfel nu le vad. Sau nu stiu eu cum sa fac.Haha
http://www.2shared.com/file/AeVcOsDP/Casa.html
Ultima incercare Haha, e tot ce am folosit in rar-u asta, casa.blend e fisieru final..
Vezi daca merge Haha.
replyReply
Nu merge sa vada, se vede roz, trebuie sa aiva el tga-urile sau ce imagini si folosit. Degeaba are .blend-ul.
FlowerFlower
replyReply
(10-01-2013, 09:59 PM)dorelys Wrote: Nu merge sa vada, se vede roz, trebuie sa aiva el tga-urile say ce imagini si folosit. Degeaba are .blend-ul.
Si e vreo posibilitate, sa le comprimi intr-un format? What
replyReply
Pai nu stiu daca merge si in blender, dar era o metoda de a face materialul sa arate ca textura, sa se vada direct. La 3ds max merge, cred ca merge si in blender.
FlowerFlower
replyReply
(10-01-2013, 10:04 PM)dorelys Wrote: Pai nu stiu daca merge si in blender, dar era o metoda de a face materialul sa arate ca textura, sa de vada direct. La 3 de max merge, cred ca merge si in blender.

Ma gandesc ca daca o fac format 3ds, ar fi acelasi lucru?
replyReply
Da, e la fel. Haha Poti pune imaginile acela intr-un .rar cu .blend-ul si gata.
FlowerFlower
replyReply
Gata, daca mi-ai trimis jpeg-urile pot sa vad texturile. Dar ca sa pun casa texturata in joc trebuie sa le convertesc in tga.
replyReply
(10-01-2013, 10:07 PM)dorelys Wrote: Da, e la fel. Haha Poti pune imaginile acela intr-un .rar cu .blend-ul si gata.

Am facut asta in ultima incercare.
Care mai stie cum se numeste plug-in-ul ala de import/export la blender? Haha
replyReply
O faci cu gimp, un program interesant.
Plug-in-ul se numeste kerraximp/exp.
FlowerFlower
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 3 Guest(s)