Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Discutii task-uri
(10-01-2013, 10:09 PM)Iuliu Wrote: Gata, daca mi-ai trimis jpeg-urile pot sa vad texturile. Dar ca sa pun casa texturata in joc trebuie sa le convertesc in tga.
Nu neaparat, o poti exporta ca 3ds, si sa o bagi in harta ca VOB 3ds.
replyReply
(10-01-2013, 10:09 PM)Robi Wrote: Care mai stie cum se numeste plug-in-ul ala de import/export la blender? Haha

KerraxImpExp.
replyReply
(10-01-2013, 10:10 PM)dorelys Wrote: O faci cu gimp, un program interesant.
Faza la plug-in-ul ala e ca poti sa ii cresti proportiile la export, si e util cand faci o harta sa zicem.
Mersi Iulius.
Kinda sad, nu este pentru ultima versiune de blender. Sad
replyReply
Stiu ma:-) :-) :-) , gimp e pentru tga-uri, sa converteasca in tga. Sa pot face si texturi.
FlowerFlower
replyReply
(10-01-2013, 10:16 PM)dorelys Wrote: Stiu ma:-) :-) :-) , gimp e pentru tga-uri, sa converteasca in tga. Sa pot face si texturi.
Ah, I see, probabil as folosi photoshop-ul pentru chestii de genu, ca ala il am instalat deja.
replyReply
Da stiu, am zis de ala ca-i free.
FlowerFlower
replyReply
(10-01-2013, 10:12 PM)Robi Wrote: Kinda sad, nu este pentru ultima versiune de blender. Sad

Totusi merge, chiar daca nu e pentru ultima versiune.
Am introdus casa ca vob dar nu-mi arata texturile pe care le-am copiat in folderul Textures.
replyReply
Pai nu le arata, normal.:-) :-) :-) Trebuie sa fie .tex ca sa le arate. :-) :-) :-) Eu la arme am dat compile script si mi le-a facut asa.
FlowerFlower
replyReply
Dar daca erau tga mi le arata fara compile scripts.
replyReply
Nu mere pe 2.68, ca la user preference, la addons, nu imi apare sa dau activate la plug-in...
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 3 Guest(s)