Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Discutii task-uri
Nu, orice textura este .tex , chair si cele de la case, dar nu cred ca merge cu reparse script. Cred ca e ceva tot din spacer.
FlowerFlower
replyReply
(10-01-2013, 10:34 PM)Robi Wrote: Nu mere pe 2.68, ca la user preference, la addons, nu imi apare sa dau activate la plug-in...

Ba merge, ca si eu folosesc tot 2.68, dar trebuie sa muti pluginul din folderul 2.66 in folderul 2.68 ca sa-l vada. Check this out.Like
@Dorel, tocmai am verificat, daca textura e in format tga si e pusa in folderul de texturi merge direct. Am convertit iarba lui Robi.Haha
replyReply
Merge, eu am facut la 2.67 si merge.
FlowerFlower
replyReply
Maa, odata convertit in 3ds, nu mai ai nevoie de texturi tga, apare texturat si fara ele, tin bine minte asta Haha.
replyReply
Ehh... nu ti minte bine. :-) :-) :-)
FlowerFlower
replyReply
(10-01-2013, 10:41 PM)Robi Wrote: Maa, odata convertit in 3ds, nu mai ai nevoie de texturi tga, apare texturat si fara ele, tin bine minte asta Haha.

Da, daca folosesti texturi din gothic care sunt in folderul textures sau texturi compilate .tex care sunt tot acolo. Altfel de unde sa ia texturile daca nu sunt nicaieri?
replyReply
Pai normal ca le folosesti alea, pentru ca arata mult mai bine ca astea de pe google.
Acu, nu stiam ca te referi la coliba mea, my bad.
replyReply
Uite textura ta convertita in tga pusa in folderul textures si aplicata cu blender:

[Image: Cap4_8_2012_3_05_48_PM5_12_2013_5_57_21_PM10_1_2.jpg]

Arata fain.
replyReply
Arata destul de bine in joc.
replyReply
Mi-am luat putin timp liber si am facut si eu o casa, bine, mai am sa ii fac interiorul.

[Image: s5l5zc.jpg]

[Image: 2i6jv3t.jpg]
FlowerFlower
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)