Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Discutii task-uri
#51
Eu as modela si orasul dar nu stiu cate npc-uri vor locui acolo ca sa stiu cam cat de mare ar trebui sa fie. Despre casa eroului am destule detalii si pot sa incep s-o modelez. Mina e deja gata dar ma gandesc sa nu fie prea mica. Ar fi bun un macar tabel cu npc-uri, ca sa stim pe unde le vom aseza pe harta.

Intrarea in mina:

[Image: Cap4_8_2012_3_05_48_PM5_12_2013_5_57_21_PM9_29_2.jpg]

Mina vazuta din interiorul muntelui:
[Image: Cap4_8_2012_3_05_48_PM5_12_2013_5_57_21_PM9_29_2.jpg]

E prea mica?
replyReply
#52
Inca ceva, ai salvat harta si in format .blend? Sa nu o ai doar 3ds ca nu-i bine.
FlowerFlower
replyReply
#53
(09-29-2013, 11:57 AM)dorelys Wrote: Inca ceva, ai salvat harta si in format .blend? Sa nu o ai doar 3ds ca nu-i bine.

Folosesc formatul blend, am exportat-o si in 3ds doar ca s-o testez.
replyReply
#54
Inca ceva, se pricepe cineva la animatii in blender sau 3ds max ?(adica sa faca asc-ul) Am putea baga armurile din Risen, caci armura lui Terente, nu e tocmai reusita. Grin (ma apuc acum sa le scot) A da, pot scoate case din Risen daca e nevoie, sau chiar orasul intreg, si mai multe chestii.
FlowerFlower
replyReply
#55
N-am incercat decat animatii simple dar o sa incerc.
replyReply
#56
(09-29-2013, 12:02 PM)dorelys Wrote: Inca ceva, se pricepe cineva la animatii in blender sau 3ds max ?(adica sa faca asc-ul) Am putea baga armurile din Risen, caci armura lui Terente, nu e tocmai reusita. Grin (ma apuc acum sa le scot) A da, pot scoate case din Risen daca e nevoie, sau chiar orasul intreg, si mai multe chestii.

Nu ma pricep la animatii si nici la modelare. Avand armele pe care mi se pare ca deja le-ai scos, e de ajuns daca facem o singura armura sau textura mai speciala pe care sa o folosim. Cel mai important e sa avem harta si misiunile sa fie interesante si corect realizate. Apoi lucram la finisare.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#57
Deci e prea mica mina sau ramane asa?Haha
replyReply
#58
(09-29-2013, 12:07 PM)Iuliu Wrote: Deci e prea mica mina sau ramane asa?Haha

Trebuie sa mai citesc odata planul lui Cyrus. Nu-l mai tin minte.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#59
Intre timp ma apuc de modelat casa: un dormitor la parter cu acces spre bucatarie si 6 dormitoare la mansarda.
replyReply
#60
(09-29-2013, 12:05 PM)Terente Wrote: Nu ma pricep la animatii si nici la modelare. Avand armele pe care mi se pare ca deja le-ai scos, e de ajuns daca facem o singura armura sau textura mai speciala pe care sa o folosim. Cel mai important e sa avem harta si misiunile sa fie interesante si corect realizate. Apoi lucram la finisare.

Da, armele le avem intr-un .vdf 43 de arme. Asc-urile sunt usor de facut in 3ds max, dar nu stiu sa fac cum trebuie skin modifier si apar prea multe buguri atunci cand se misca personajul, iar pe youtube nu pot vedea din cauza modemului, o sa ma mai informez pana in weekend-ul viitor, poate reusesc ceva.

Edit: Cam asa ar arata o armura, bineinteles fara animatie.
[Image: 30j4k0o.jpg]
FlowerFlower
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)