Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Amintiri din copilarie!
#11
(07-30-2013, 10:04 PM)soul of darknes Wrote: Ca tot veni vorba de crose, Haha in a 8-a ne jucam in clasa hochei cu niste bate gasite in dulap si cu niste rotite de la un birou. Haha

Noi in a 8-a, am primit mere de la scoala si noi, ca niste copii cuminti, in loc sa le mancam am inceput sa ne batem cu ele si am facut peretii din alb, galben, apoi a venit directorul si ne-a pus sa strangem bani si sa luam clor si ne-am urcat pe catedra ca sa spalam peretii!
FlowerFlower
replyReply
#12
Si noi ne-am batut cu cutiile de lapte.Si mirosea a branza in clasa Haha
replyReply
#13
(07-31-2013, 11:59 AM)dorelys Wrote:
(07-30-2013, 10:04 PM)soul of darknes Wrote: Ca tot veni vorba de crose, Haha in a 8-a ne jucam in clasa hochei cu niste bate gasite in dulap si cu niste rotite de la un birou. Haha

Noi in a 8-a, am primit mere de la scoala si noi, ca niste copii cuminti, in loc sa le mancam am inceput sa ne batem cu ele si am facut peretii din alb, galben, apoi a venit directorul si ne-a pus sa strangem bani si sa luam clor si ne-am urcat pe catedra ca sa spalam peretii!
Noi dadusem cu plastilina pe pereti Haha. Si apoi zugravi am devenit.
replyReply
#14
Cateodata mi-e dor de zilele alea in care nu faceam nimic altceva decat sa ma joc!(mai ales la scoala)Haha
FlowerFlower
replyReply
#15
Nice thread.

Hai sa zic si eu.

Am ramas o data singur acasa cand eram un mic Terente. Aveam in apartament (stateam la etajul 3 la bloc) si aveam in ziua aia niste trandafiri in casa. Le-am rupt petalele si am vrut sa le arunc pe geam cand urma sa treaca cineva. Ma urcasem eu pe geam si m-am dezechilibrat cumva, de a trebuit sa ma tin de marginea din stanga a geamului sa nu cad. Haha Se incheia mai repede istoria mea in ziua aia. Grin

Nu stiu de ce, dar intotdeauna mi-a placut sa arunc cu petale de trandafiri in aer. Mai ales cand bate vantul.. Haha Ii enervez intotdeauna pe ceilalti cand fac asta. Grin

Mai sunt si alte intamplari, dar sunt prea obosit sa incerc sa mi le aduc aminte acum.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#16
(07-31-2013, 05:59 PM)Terente Wrote: Am ramas o data singur acasa cand eram un mic Terente. Aveam in apartament (stateam la etajul 3 la bloc) si aveam in ziua aia niste trandafiri in casa. Le-am rupt petalele si am vrut sa le arunc pe geam cand urma sa treaca cineva. Ma urcasem eu pe geam si m-am dezechilibrat cumva, de a trebuit sa ma tin de marginea din stanga a geamului sa nu cad. Haha Se incheia mai repede istoria mea in ziua aia. Grin

De asta e mai bine la casa decat la bloc! Haha
FlowerFlower
replyReply
#17
(07-31-2013, 06:06 PM)dorelys Wrote: De asta e mai bine la casa decat la bloc! Haha

Acum o sa stau 3 luni la casa, deci sunt in siguranta. Cand reajung in Brasov o sa fie mai greu. Haha
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#18
Cam prin vacanta dintre clasa a 7-a si a 8-a, venise o fata de aceasi varsta cu mine,(in vacanta acolo) care statea pe o strada apropiata si in fiecare seara ne duceam la ea la poarta, eu si cu inca cativa baieti si cateva fete, iar cum noi eram niste copii mai cu capul in nori ne luam mereu de ele si intr-o zi a venit un om, care este absolut tot timpul sub influenta bauturilor alcoolice, caruia noi i-am pus porecla "Puscarie"(adevarata porecla a lui este Mielus Haha) si ne-a alergat cu un par pana la rau si apoi prin padure timp de 30 minute - o ora, ca cica faceam galagie la el si nici macar nu locuia acolo. Haha
FlowerFlower
replyReply
#19
(07-31-2013, 09:22 PM)dorelys Wrote: [...] intr-o zi a venit un om, care este absolut tot timpul sub influenta bauturilor alcoolice, caruia noi i-am pus porecla "Puscarie"(adevarata porecla a lui este Mielus Haha) si ne-a alergat cu un par pana la rau si apoi prin padure timp de 30 minute - o ora, ca cica faceam galagie la el si nici macar nu locuia acolo. Haha

De astea n-am trait, desi auzisem la fiecare prieten din copilarie ceva de genul.. E ceva ce se intampla des pe la mine prin oras.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#20
La scoala am fost cam cea mai a dracu clasa intr-o zi am agatat manca + scaunul unui coleg sus de perete (aveam agatatoare pt harti),am ramas odata blocatin in clasa(am pus guma sau plastelina la usa) si ca niste copii cuminti am inceput sa iesim pe geam Haha am rupt usa de termopan a clasei in ultima zii de scoala din a 8 a am spart vre-o 2 geamuri termopan(nici dracu nu le-a platit parca) vara ne bateam cu apa si diriga ne-a pus sa spalam pe jos in toata scoala Haha, intr-o iarna am alergat niste colege sa le frecam le scosese profa pe intrarea profilor dar le-a alergat pana la iesirea din sat Haha am jucat football cu un glob pamantesc(scotch-ul e sfant), banci am rup destule sile lipeam cu guma ca sa nu vada diriga ca sunt rupte.... La liceu cam 50% dintre banci lipite cu gupa am scos/rupt sertarele dulapurilor si ne bagam acolo sa scapam de ore ne-am facut din niste bucati mari de carton fortareata,cu o aplicatie de S4 opream proiectorul la profi si ei credeau ca l-au stricat(fata lor era de nepretuit Haha ) ne bateam intre noi si pe cei care intrau la noi in clasa cu aceleas cartoane,cei care au fost prinsi fumand au maturat toata curtea liceului dupa ore,am aruncat cu zapana in statia de autobuz din fata liceului si babele cred ca mai aveau putin si sunau la politie Haha and MORE... nu imi amintesc acum toate prostiile pe care le-am facut....

Laws are like medicine: They generally cure an evil by a lesser or a passing evil.
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)