Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Câinii vagabonzi
#31
(09-24-2013, 08:18 PM)Ducipal Wrote: Pana la urma e bine sa fi si egoist.

E normal sa fii egoist, face parte din instinctul de supravietuire. Incercand sa ne negam natura vom ajunge sa mergem pe varfuri ca sa nu strivim cumva vreo furnica.Haha
Discutiile despre drepturile animalelor vor ajunge pana la urma intr-o zona a comediei pentru ca e cel putin ciudat sa acorzi drepturi unor vietati care habar n-au ce-s alea.Haha
Dar asta e trendul si cineva de sus(nu din ceruri) vrea sa ne transforme in clownii planetei. Si va reusi s-o faca.Haha
replyReply
#32
Iuliu stiu ca nu tine de subiect dar cati ani ai??(pura curiozitate)

Nu defapt acest caz e unul foarte rar si nimeni nu ii va ma da interes pana se clarifica si eu sunstin ideea ca babaciunea a fost iresponsabiala (cum sa lasi 2 copii de cativa ani nesupravegheati ....) si ca copilul defapt a fost ucis cel mai probabil de un caine cu stapan ca un maidanez sa fie atat de flamanzi incat sa atace fara sa latre ca copii sa o ia la goana.... si in plus copii in general se tem de caini incat abia se apropie cu parinti de ei dar mite singuri...

Laws are like medicine: They generally cure an evil by a lesser or a passing evil.
replyReply
#33
Na,face parte dar eu tot nu pot sa tin de bani,adica odata tata mi-a zis "Ce,bani ne fac pe noi sau noi ii facem pe ei?" si de atunci stiu ca banii sunt rai si ca trebuie sa scapi de ei.Eu sunt fraieru care da 1-2 lei la bufet fraierilor care cer,fraieru care ia apa la 2 litrii sa bea tot randul,fraieru care da tigari tuturor fraierilor,fraierul care ocazional mai face cinste cu cate o bere si inafara de prietena mea care imi mai ia cate-o bere nu mai exista alt om bun care sa ma cinsteasca si pe mine,nenorociti bucurestenii,zgarciti.Intr-un fel ma oftic ca nu reusesc sa-i pastrez dar pana la urma nu imi pare rau,asta e daca am am,cand nu o sa mai am nu o sa mai am.Totusi mi-ar place sa fiu egoist :-?
Don't Smoke. Drink Coke. Or do them both.


replyReply
#34
E se mai intampla, eu unul nu sunt cine stie ce egoist desi uneori mi-ar place... Si eu unul dau un 1 -2 lei la bufet si altele dar eu deobicei dau tema la romana(cel mai des sunt compuneri) oricum nu prea imi pasa ca deobicei le zice celor ce au copiato de la mine ce au gresit si imi notez ca s anu mai gresesc si asa stau cu gandul ca in bac la compuneri o sa fiu zeu si cei ce au luat tema la mine o sa fie zero.....

Laws are like medicine: They generally cure an evil by a lesser or a passing evil.
replyReply
#35
(09-24-2013, 08:43 PM)cornel Wrote: Iuliu stiu ca nu tine de subiect dar cati ani ai??(pura curiozitate)

Am 17 ani si 2 luni.(de ce esti curios?)Haha
Dar sa stii ca in locul babaciunii putea sa fie oricine. Tu ti-ai imagina vreodata ca daca te-ai plimba prin parc ai putea sa ajungi la spital muscat de caini in mijlocul capitalei?
replyReply
#36
Cainii daca nu sunt provocati sau daca nu te duci sa le iei puii nu ataca,cainii simt frica si nu este bine sa fugi de ei,daca esti fraieri logic ca esti muscat.
Don't Smoke. Drink Coke. Or do them both.


replyReply
#37
(09-24-2013, 09:21 PM)Ducipal Wrote: Cainii daca nu sunt provocati sau daca nu te duci sa le iei puii nu ataca,cainii simt frica si nu este bine sa fugi de ei,daca esti fraieri logic ca esti muscat.

Zi asta unui copil de capitala care nu stie cum arata un caine....Noteeth
replyReply
#38
(09-24-2013, 09:21 PM)Ducipal Wrote: Cainii daca nu sunt provocati sau daca nu te duci sa le iei puii nu ataca,cainii simt frica si nu este bine sa fugi de ei,daca esti fraieri logic ca esti muscat.

Asta e tare. Au publicat cainii legea asta in monitorul oficial?Haha
Cine poate stabili cu exactitate ce inseamna provocare pentru un caine?Haha
Sau ce sa fac ca sa nu-mi simta frica, daca sunt un fraier fricos?Haha
Si daca le e foame, pur si simplu?Haha
replyReply
#39
Sau care stie ca vaca e mov si iepurele albastru,da ai dreptate si nu-i de ras,intr-o vreme chiar vazusem la stiri ca pruncii de capitala din clasa a 1-a a 2-a chiar nu aveau habar de ce culoare are o vaca sau cum arata un iepure.

Nu,sa-l provoci,adica sa te duci peste el cand maraie sau eu stiu sa-i dai cu picioru-n cap,chestii pe care multi la fac dar nu recunosc si dupa se plang ca au fost muscati.
Daca esti fricos incerci sa-i eviti,simplu.
Don't Smoke. Drink Coke. Or do them both.


replyReply
#40
Incearca sa ii eviti sau cand treci pe langa ei gandestete la orice altceva dar nu te gandi ca iti e frica si daca tu te dai superior si dai cu pietre dupa ei dar tu defapt esti mort de frica sigur "ti-o iei"....

Laws are like medicine: They generally cure an evil by a lesser or a passing evil.
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)