Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Câinii vagabonzi
#41
Deci deja e comedie, in plin secol 21 in plina strada, in mijlocul urbei, sa incerci sa te feresti de caini. Eu nu pot sa concep asa ceva.Haha Inteleg sa te feresti de masini, de tigle sau de ghivece cu flori, de prosti ca deh, suntem totuna, dar si de caini? Haha
Daca cineva arunca in strada o pereche de leoparzi nesterilizati peste cativa ani o sa locuim intr-o veritabila jungla.Haha
replyReply
#42
Defapt deja locuiti in "Jungla de Beton" eu unul fac doar liceul in Bucuresti si facultatea cand termin liceul.... Si singurile probleme care le-am avut au fost niste mosi si babe ce faceau scandal in autobuz.... A da si daca tot discutam despre problemele Bucurestiului... De ce sa te feresti de masini?? Eu unul nu inteleg de ce unele persoane o iau pe mijlocul soselei imediat ce se pune verde(la masini) sau alti care mai au 10 m pana la tercere dar prefera sa o ia pe carosabil..... sau alti care o iau pe sosea desi au pasaj(cu scara ruanta cel mai des).... Si se mai mira lumea de ce sunt atatea accidente....eu unul o singura data am luat-o cu vro 10m pana in trecre pe sosea ca ma astepta un prieten opricum era rosu..... Eu unul as baga in codul rutier si amenzi pentru pietoni ca majoritatea accidetelor se intampla din vina pietoniilor si s-ar intampla si mai multe dar noroc ca soferii veterani pe unele zone stiu ca ii asteapta si sunt pregatiti cu nervi si cu frane.....

Laws are like medicine: They generally cure an evil by a lesser or a passing evil.
replyReply
#43
Reformulez atunci: te feresti de masini pe trecerea de pietoniHaha. Pentru ca sunt unii soferi care calca cu aceeasi nesimtire si oameni si caini din moment ce-si duc traiul laolalta( ca sa ne mentinem on topic).Haha
replyReply
#44
Ahh..deci e cam asa: In secolul 22 nu o sa mai avem animale ca unora le este frica. Trebuie sa chemam pe cineva ,am vazut un melc pe strada, poate ma musca.

Cam aici o sa se ajunga.
FlowerFlower
replyReply
#45
Nu putem sa luam si noi exemplu de la Germania
''Câinii vagabonzi sunt sterilizaţi. Pe străzile din această ţară, foarte rar vezi picior de maidanez, întrucât cei care îşi abandonează animalele sunt amendaţi usturător. '' dar na romanii au iubitori de animale dar daca ii intrebi ce au mancat sigur nu o sa lipseasca sunculita si pieptu ala bun de pui din meniul lor ...
(っ◕‿◕)っ ♥ Gothic[Image: images?q=tbn:ANd9GcR97VWJGECgiC-0eJQTSQy...jLM_lcyWrN]
replyReply
#46
(09-24-2013, 10:10 PM)BeoWulf Wrote: ... romanii au iubitori de animale dar daca ii intrebi ce au mancat sigur nu o sa lipseasca sunculita si pieptu ala bun de pui din meniul lor ...
Bine zis.Haha Toti iubitorii de animale ar trebui sa dovedeasca mai intai ca sunt vegetarieni.Haha
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)