Thread Rating:
  • 4 Vote(s) - 3.5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spamul zilnic.
#61
Kristi Wrote:- pe 25.12.2013 Iuliu primeste ban permanent, iar peste 2 zile, in data de 27.12.2013 old nick revine pe forum dupa 9 luni de "absenta", ce coincidenta.

Old Nick s-a intors pentru ca am vorbi cu el pe mess si l-am convins sa se intoarca, iti pot arata istoricul conversatiei, nu are legatura cu banul luat de Iuliu, plus ca acel ban a fost dat la ceva timp dupa ce Iuliu renuntase deja sa mai intre pe forum din motive bine stiute.

Iar despre moderator, am renuntat caci asa am crezut ca este mai bine, nu am fost determinat de nimeni, pur si simplu nu avea rost sa fie patru oameni in staff cand erau maxim trei useri activi.
FlowerFlower
#62
=>old nick e penibil daca e aceeasi persoana cu iuliu, daca nu, nu e penebil si nu si-a meritat banul.
#63
(03-24-2014, 10:50 AM)Dorel Wrote: Old Nick s-a intors pentru ca am vorbi cu el pe mess si l-am convins sa se intoarca, iti pot arata istoricul conversatiei, nu are legatura cu banul luat de Iuliu, plus ca acel ban a fost dat la ceva timp dupa ce Iuliu renuntase deja sa mai intre pe forum din motive bine stiute.

Nu e asta un argument decisiv, asa ca nu ma bazez doar pe el.
Iuliu s-a logat ultima data pe forum pe 23.12.2013 si a primit ban pe 25.12.2013, asa ca nu renuntase sa mai viziteze forumul. Si era normal ca old nick sa nu iti fi spus nimic despre Iuliu in conversatile voastre, de ce ar spune secretele lui altora? Poate nu a venit pentru ca l-ai convins, poate a vrut sa fie convins ca sa aiba o scuza/motiv sa se intoarca, si a acceptat la insistenta ta exact cu 2 zile dupa ce a primit ban pe contul lui Iuliu, exact atunci cand avea nevoie de un nou cont.

Poate ca ai dreptate, poate ca gresesc in ceea ce am scris in postul asta, nu stiu sigur. Tot ce am vrut sa iti arat este ca motivele pe care le-ai mentionat nu sunt suficient de bune incat sa iti pui toata increderea in ele.
#64
Ba chiar am discutat despre Iuliu si despre situatia aia cu Robi si cu Dorel, amandoi pot sa confirme. Si nu-mi convenea deloc faptul ca se faceau comparatii deloc magulitoare intre mine si Iuliu. Am citit toate postarile pe care le-am gasit si mi-am facut o parere despre situatie.
Dupa cum a observat Kristi si toata lumea, inclusiv eu, multe chestii se leaga dar doar pana la un punct. Stiu ca multi dintre voi au o parere proasta despre mine dar am impresia ca ma considerati chiar mai prost decat sunt. Am vazut ca multi stiu ce-am facut, acum vreau sa va spun ce-as fi facut eu daca as fi vrut sa ma loghez pe minunatul forum cu un cont diferit: in primul rand as fi folosit o aplicatie de ascundere ip( am mai folosit asa ceva ca sa intru pe site-uri interzise romanilor), apoi as fi ales un username pompos care sa nu trimita detectivii lui peste direct la mine si as fi postat doar tembelisme in discutii zilnice in loc sa ma bag doar in discutiile in care ma bagam inainte ca sa dau apa la moara pentru "mascarada" asta. Bun, nu sunt chiar o minte ascutita, dar chiar asa de tamp vreti sa par? Fie, n-ar fi prima data cand unii m-ar considera asa, daca am fost penibil o data ce ma costa sa fiu la nesfarsit?
Dar sa spui ca doream sa fiu convins sa am o scuza ca sa ma intorc, asta e o gogomanie mai penibila decat dualitatea mea virtuala. Sa vreau sa ma intorc la ce, Kristi? Inainte sa-mi blochezi contul(fara ban, ceea ce a fost o magarie) imi cam incheiasem socotelile cu toate proiectele in care ma bagasem. Din modding m-am retras si am activat o luna pe darkforests, din rpg m-am retras dupa ce m-am certat cu toata lumea pentru ca povestea era varza, din multiplayer m-am retras inainte sa apara noul gmp. Pentru ce m-as fi intors pe forumul asta care nu mai are nicio legatura cu numele pe care-l poarta?
Lui Robi si lui Dorel le-am spus ca nu vreau sa ma intorc pe forum, doar ca Dorel a luat legatura cu Marian si acesta mi-a deblocat imediat contul, pe 25 decembrie, spunandu-mi tot atunci ca spera ca n-am nimic impotriva daca baneaza contul lui Iuliu pentru ca am postat de pe acelasi ip. I-am spus ca e liber sa creada ce vrea, mi-am vazut de treaba mea cu Dorel(ne-am trimis zeci de pm-uri) si am postat doar de complezenta de cateva ori. Daca m-ar fi interesat sa misc ceva pe forum, asa cum incercam candva, as fi postat mai des. Am asteptat ca Marian sa se tina de cuvant si sa vina cu povestea modului, poveste pe care el singur a promis-o, nu l-a fortat nimeni. El s-a scuzat ca da licenta, ca nu stiu ce... I-am spus lui Dorel ca asta e ceva tipic pentru Marian, sa promita multe si sa faca putine. In timpul asta nu am vorbit nimic cu Marian, nici Marian cu mine, pentru ca nu mai avem nimic in comun de multa vreme.
Cad Dorel s-a retras din functie, Marian s-a enervat si s-a hotarat sa ma desfiinteze cu postarea aia si cu banul, ceea ce mi s-a parut o mojicie. Oricat de penal si de dependent de forum as fi fost postand de pe doua sau mai multe conturi, modul in care a facut-o a fost la fel de murdar ca modul in care mi s-a blocat contul anul trecut.
Asadar am 2 motive serioase sa stau departe de forumul asta, unul se numeste Kristi si celalalt Marian, pentru ca nu jucati fair play dar aveti pretentia ca ceilalti s-o faca.
Cel putin acum mi-ati dat voie sa-mi spun si eu parerea. Vreti sa admit ca eu sunt Iuliu? Pot s-o fac. O sa-mi pun numele lui la avatar. Haha
Dar sper ca in ciuda argumentelor si dovezilor voastre incontestabile puteti sa recunoasteti ca exista o foarte mica probabilitate sa va inselati, cu sau fara calculele lui Marian sau logica lui Kristi.
Si daca postarea va fi stearsa si contul imi va fi blocat, imi voi fi obosit zadarnic ochii buchisind ditamai pomelnicu'.Haha
#65
Misto semnatura ^
#66
(03-24-2014, 08:14 PM)old nick Wrote: I-am spus ca e liber sa creada ce vrea, mi-am vazut de treaba mea cu Dorel(ne-am trimis zeci de pm-uri) si am postat doar de complezenta de cateva ori.

Poate chiar sute, mi-am sters de cel putin doua ori pm-urile pentru ca nu mai aveam loc de altele noi.

A fost si vina mea ca ai luat ban, pentru ca i-am zis lui Marian ca am ajuns la concluzia ca ai dreptate, dar i-am spus si ca renunt din cauza unui user (se stie cine), iar cand am zis ca ai avut dreptate ma refeream cu parerea despre unii useri, aceasi parere pe care o am si eu. Haha se poate vedea intr-un post de al tau parerea, cam cu 20 de postari mai sus cred.
FlowerFlower
#67
(03-24-2014, 08:14 PM)old nick Wrote: Sa vreau sa ma intorc la ce, Kristi?

La forumul asta. De ce? Pentru acelasi motiv pentru care continui sa vizitezi si sa postezi pe forum (inclusiv astazi), pentru acelasi motiv pentru care continui sa re-revii in frumoasa si unita ( ce gluma buna Haha ) noastra comunitate, chiar si dupa perioade de suspendare. Motivul pentru care inca iti mai irosesti timpul cu noi indica faptul ca stii foarte bine raspunsul la intrebarea "Sa vreau sa ma intorc la ce, Kristi?".

(03-24-2014, 08:14 PM)old nick Wrote: Am asteptat ca Marian sa se tina de cuvant si sa vina cu povestea modului, poveste pe care el singur a promis-o, nu l-a fortat nimeni. El s-a scuzat ca da licenta, ca nu stiu ce...

Multi de aici am promis diverse lucruri dar au intervenit probleme/situatii care ne-au oprit.
Da, ai dreptate, te inteleg, la punctul asta te sustin. Nici eu nu pot intelege cum poate Marian sa considere ca licenta (de care va depinde intr-o anumita masura viitorul lui) e mai importanta decat o amarata de poveste... Chiar nu pot intelege modul lui de gandire. (sarcasm)
#68
Era foarte simplu sa mi se dea ban in loc sa mi se blocheze contul si chiar nu ma mai vedea nimeni pe-aici.Haha
Si acum am intervenit exact pentru acelasi motiv. Dati-mi ban permanent.
Nu blocare de cont, adica mojicie. Nici nu trebuie sa gasiti vreun motiv pentru ca aveti deja doua dovedite cu probe incontestabile, nu?
Sau uneori va trebuie tapi ispasitori pe care sa va exersati abilitatile de admini?
Aratati ca sunteti bratul de fier al minunatei comunitati si dati-ma afara definitiv, fara sa blocati conturi si fara sa strigati ca ies pe usa si intru inapoi pe fereastra.
#69
(03-24-2014, 11:24 PM)old nick Wrote: Era foarte simplu sa mi se dea ban in loc sa mi se blocheze contul si chiar nu ma mai vedea nimeni pe-aici.Haha

Cine naibii ti-a blocat tie contul? Eu ti-am dat ban.
Quote:Sau uneori va trebuie tapi ispasitori pe care sa va exersati abilitatile de admini?

Nu folosi pluralul pe aici. Decizia mi-a apartinut in totalitate. Abilitatea mea de admin va fi si a fost folosita doar pentru a apara viitorul forumului.

Quote:Aratati ca sunteti bratul de fier al minunatei comunitati si dati-ma afara definitiv, fara sa blocati conturi si fara sa strigati ca ies pe usa si intru inapoi pe fereastra.

Nu suntem nici un brat de fier. Suntem cei care vor ajuta la dezvoltarea in continuare a comunitatii, indiferent de cand si cum este posibil acest lucru.

Si ca un fapt divers, desi ai postat atat de lung in postul ala, n-am crezut nici macar un cuvant din el. Cert e ca Iuliu, adica tu, avea o personalitate puternica. Si nu se lăsa el asa usor cu banul dat de mine pe contul lui. In ziua a doua ar fi venit cu un alt cont si ar fi lamurit viguros situatia.

Banul i l-am dat fara nici o avertizare cand el mai era activ. Avea orice motiv să revină.

Oldnick, te respect și te-am respectat. De asta ți-am ridicat banul. Mai multe nu știu ce să-ți zic. Nu-mi jigni măcar inteligența când zici că n-ai nici o legătură cu contul lui Iuliu.

În legătură cu povestea, Kristi a fost destul de clar.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
#70
Nu ar fi mai bine sa lasati totul in urma, adica ce-a fost a fost, asta este, conteaza ce va fi, nu?
FlowerFlower


Forum Jump:


Users browsing this thread: 18 Guest(s)