Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Good Point.
#11
riiight.
.Chorus Romance says Good Night.
replyReply
#12
(03-24-2010, 07:53 PM)Hestia Wrote: Doar pentru ca nimeni nu este in stare sa afle/prezica sfarsitul lumii asta nu demonstreaza faptul ca nu va exista un sfarsit al lumii.

Doar pentru ca nimeni nu este in stare sa afle/prezica sfarsitul lumii asta nu demonstreaza faptul ca va exista un sfarsit al lumii.

Eu sunt deacord in totalitate cu ambele afirmatii de mai sus.

De la fiecare post pe care il faci imi dau seama tot mai tare de ateismul tau, care a devenit o religie. Totusi, daca nu crezi in Dumnezeu, atunci de ce spui ca nu esti ateu? Te autocontrazici.

(03-24-2010, 08:39 PM)ufy Wrote: riiight.

Haha
replyReply
#13
Necro, nu mai baga religia si in threadul asta...
replyReply
#14
deci ma hai sa facem o chestie logica:
daca murim de un nr. impar de ori, atunci suntem morti
daca murim de un nr. par de ori, atunci suntme vii (deoarece aici e la fel ca si cu negatia negatiei=afirmatie)
pana acum am "murit" de vreo 5 ori (198x, Krakatau prin anii 1800, 9/11, 2000 si inca o data nu mai stiu cand), deci suntem morti.
dar daca vine sfarsitul lumii in 2012, vom fi vii, pt. ca vom fi murit de 6 ori.
insa si acum suntem vii, nu Grin? pt.ca ori mortii scriu si citesc post-uri, ori porcii zboara (varianta a doua e mai plauzibila decat prima Grin)
rezulta ca si dupa 2012 vom fi vii.
HAH!
Nostradamus a prezis ca vom muri deoarece nu stia ca vom mai fi murit de 5 ori pana atunci.
Mayasii au facut calendarul pana in anul 2012 deoarece un oracol a prezis ca vom muri DOAR in 2012, nu de 5 ori pana atunci, si s-au gandit ca mortii nu au nevoie de calendar.

si totusi de ce va omorati cu chestia asta cu 2012 (am ales bine cuvintele Grin)?
o sa aflam in 2012 daca vom muri sau nu.
pana atunci traiti-va viata (si totusi faceti tot ce puteti, ca nu-i sigur ca nu vom muri in 2012 Grin).
May you be half an hour in heaven before the devil knows you're dead.

Back from the dead. Not alive yet though.
replyReply
#15
Nu stiu de ce, dar nu prea am inteles eu logica in postul de mai sus:| . In fine!

(03-25-2010, 04:34 PM)Raven Wrote: o sa aflam in 2012 daca vom muri sau nu.

Vom afla ceva doar in cazul in care nu vom da "ortul popii", iar in cazul in care vom pieri il vom ruga pe @Necro sa ne puna o pila la "Doamne Doamne" ca noi suntem mai pacatosi... Tongue
replyReply
#16
=)) maxim :">
.Chorus Romance says Good Night.
replyReply
#17
(03-25-2010, 08:36 PM)Raducu Wrote: Vom afla ceva doar in cazul in care nu vom da "ortul popii", iar in cazul in care vom pieri il vom ruga pe @Necro sa ne puna o pila la "Doamne Doamne" ca noi suntem mai pacatosi... Tongue

Cand am spus eu ca nu sunt pacatos?
replyReply
#18
gata. schh acolo. noi glumeam.
.Chorus Romance says Good Night.
replyReply
#19
this is correct.
.Chorus Romance says Good Night.
replyReply
#20
lol e sfrasitu lumii in 2010 fiindca n au mai avut aia hartie sa sscrie Haha
Raarrrrrrr!ME smash@!You die!!
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  ufy says 'Good Bye' ufy 27 6,966 10-06-2010, 06:27 PM
Last Post: Carnage
  Good Jokes andrewan 2 1,712 01-16-2010, 09:51 PM
Last Post: Kristi

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)