Poll: Cine e responsabil pentru existenta vietii pe Pamant?
You do not have permission to vote in this poll.
Evolutia
6.25%
1 6.25%
Dumnezeu (Divinitatea)
93.75%
15 93.75%
Total 16 vote(s) 100%
* You voted for this item. [Show Results]

Thread Rating:
  • 4 Vote(s) - 4 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Creatie vs Evolutie part 2
#21
Ms mult
[Image: 242idki.png]
#22
@Hestia: Deci, ca sa inteleg, tu esti pro-evolutie? Grin
#23
Incerca sa nu mai 'intelegi' , sunt cateva detalii interesante in documentarul acela, eu nu vreau sa determin pe careva sa fie ateu sau evolutionist cum incerci tu sa-i 'transformi' pe toti la religia ta.

Threadu' asta l-ai inceput cu fraza "Care e parerea voastra? Viata a fost creata de catre Dumnezeu sau in urma contactului dintre un asteroid si planeta pamant. Argumentati-va parerea!" iar eu am contribuit cu ceva mai palpabil nu presupuneri.
As vrea sa adaug ca Charles Darwin a fost inteles gresit si teoria lui este aplicata gresit de aceea toti crestinii il condamna, o victima a prejudecatilor la fel cum au fost Isus/Socrate/Nietzche si multi altii.

Inca o data repet eu nu va dau ideologii/secte/ curente filozofice/stiinta/religii ca sa credeti in ele, daca eram Pro-evolutie puteam dezbate treaba asta intr-un thread separat si il umpleam cu gramezi de posturi.
[Image: luisroyo2.png]
Embrace death as is the key to understand life.
#24
(10-10-2009, 01:35 PM)Hestia Wrote: Incerca sa nu mai 'intelegi'

Mie mi se pare ca tu te impui.

(10-10-2009, 01:35 PM)Hestia Wrote: sunt cateva detalii interesante in documentarul acela, eu nu vreau sa determin pe careva sa fie ateu sau evolutionist cum incerci tu sa-i 'transformi' pe toti la religia ta.

Eu nu determin pe nimeni, fiecare are dreptul sa faca ce vrea cu viata lui, eu doar le arat realitatea.

(10-10-2009, 01:35 PM)Hestia Wrote: Threadu' asta l-ai inceput cu fraza "Care e parerea voastra? Viata a fost creata de catre Dumnezeu sau in urma contactului dintre un asteroid si planeta pamant. Argumentati-va parerea!" iar eu am contribuit cu ceva mai palpabil nu presupuneri.

"ceva mai palpitant" - cum ar fi?...

(10-10-2009, 01:35 PM)Hestia Wrote: Inca o data repet eu nu va dau ideologii/secte/ curente filozofice/stiinta/religii ca sa credeti in ele, daca eram Pro-evolutie puteam dezbate treaba asta intr-un thread separat si il umpleam cu gramezi de posturi.

Nu te opreste nimeni...
#25
De ce tot stergi posturi? ti-am dat un reply si acuma il vad sters.
Religion thread "ala vechi" a fost sters si inlocuit cu altul nou din cauza "anumitor probleme".
[Image: luisroyo2.png]
Embrace death as is the key to understand life.
#26
acum serios. am avut niste probleme si a fost sters.
.Chorus Romance says Good Night.
#27
Prin evolutie am ajuns ce suntem acuma. Dar daca nu eram creati nu puteam evolua. Deci pro-creatie.
Always fight against evil, even if it leads to youre death.
We should meet the enemies of god.
He who fears of being conquered is sure of defeat.
#28
Ai dreptate Smile
[Image: 242idki.png]
#29
are si individul asta intr-un fel dreptate... e ciudat...
necro, tu crezi ca ne tragem din adam si eva?
.Chorus Romance says Good Night.
#30
Da, cred.


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)