Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 3 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
The Lord of the Rings Online
#1
Joaca cineva de aici LOTRO? M-am apucat si eu de o saptamana si pot sa zic ca e frumusel, mai ales daca ti-au placut cartea sau filmul. Jocul e destul de imersiv ca atmosfera , muzica, peisaje, fiind axat mai mult pe questuri legate de poveste; suntem cativa romani pe serverul american Imladris, (pe Europa nu joc, fiindca inca nu e f2p). Daca sunt dornici, sa ma contacteze, sa va dau linkul de unde sa va luati client de US, sau sa va faceti cont pe versiunea asta.
[Image: 29lip2u.png]
replyReply
#2
M-ar interesa cum e PvP-ul, cand si unde imi este permis, am libertate de a explora sau ii gen Fable?
Am jucat Lineage II prea mult si am descoperit ca e singurul MMORPG la care PvP-ul este excelet adica te poti bate cu oricine vrei numai sa nu te afli intr-un oras (safe-zone) iar sa stai intr-un oras nonstop nu te va duce nicaieri, WoW si restul cacaturilor nu ofera asa ceva acolo au restrictii.

Treaba cu questurile m-ai convins.
[Image: luisroyo2.png]
Embrace death as is the key to understand life.
replyReply
#3
Pai LOTRO are PVP exclusiv pt abonati. Monster play se numeste, poti sa joci cu monstrii, orci, etc sau cu free people; din cate stiu, ca nu sunt in categoria subscriber, am doar premium account, poti intra in pvp de la nivel 10, dar cu un caracter separat de cel de questing, care e implicit free people(elf, om, hobbit sau dwarf)- si iti iei omor, sau poti sa intri cu main char-ul, dar dupa ce il duci la lvl maxim, 65); in orice caz, jocul e puternic axat pe partea de roleplaying, care e destul de hardcore si necesita ceva skill si cooperare in lupta; daca RP te intereseaza, asta e jocul ideal, pvp gasesti si in altele, cu sutele
[Image: 29lip2u.png]
replyReply
#4
zimi ce system requirments are si zimi pe ce sistem joci si cum se comporta jocul.
[Image: 242idki.png]
replyReply
#5
eu joc pe intel e5200 2,5GHZ, nvidia 9500 gt, 2 GB RAM; dar jocul cere mult mai putin, stai linistit, a fost lansat prin 2007; de fapt, pe varianta US , exista 2 variante de instalare, high-graphics si low-graphics; sunt convins ca-ti merg ambele

LE:
in orice caz, daca sunt doritori, linkul de download:
http://www.lotro.com/support/download-lotro
-pt creeare cont e putin mai complicat, ca din Europa nu merge direct, iti da eroare; mai intai intri aici : http://www.lotro.com/component/content/a...et-account si le trimiti mail , cu "type of issue" :"new free account key request"; pe langa adresa ta de mail, in campurile necesare poti sa scrii ce vrei, nu conteaza, nu-ti trebuie card;
-cam intr-o zi primesti raspuns cu un key, pe care il folosesti aici sa-ti faci cont: https://myaccount.turbine.com/
Romanii pe care-i stiu de pe computergames.ro intram pe Imladris, o sa avem si un kinship acolo
[Image: 29lip2u.png]
replyReply
#6
si cat are jocul?

10gb?
[Image: 242idki.png]
replyReply
#7
nu mai stiu, downloadul de pe site parca vreo 6 gb si instalat ocupa 12
[Image: 29lip2u.png]
replyReply
#8
mda, las juca dar nu am locde el
[Image: 242idki.png]
replyReply
#9
Nu ma mai apuc de mmo prea curand fiindca stiu ca ma voi plictisi
Daca iti place Gothic da click pe imagine
[Image: vfU3.gif] [Image: DQeK.gif]
replyReply
#10
morpheus zine ceva special ce are jocul asta adica , ce nu au alte mmorpg-uri
[Image: 242idki.png]
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  The Elder Scrolls Online Bogdan 15 4,681 03-15-2014, 11:37 PM
Last Post: BeoWulf

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)