Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 4 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Viata pe care o traim
#1
Toungue 
In acest Threat discutam de neregurile tarii in care traim......ce vi se pare drept, nedrept, ce ati dori sa faceti in viitor :| ..... ce credeti despre sistemul in care traim......... cum vi se pare ............intelegeti voii

Eu spre exemplu imi urasc cateodata viata. Deoarece cand imi planuiesc in minte ceva ce trebuie sami iasa logic, mi se intampla contriarul.......Lumea nu prea ma place dar nici nu ma uraste,,,,,,,,,,,,, Sistemul este de ***** .........si viata nu are niciun sens pentru mine fara muzica si fara apa :|
replyReply
#2
Viata e singurul lucru pe care stim cu certitudine ca-l vom pierde intr-o zi.Ar trebui pretuita si traita la maximum fiecare clipa,ca si cand ar fi ultima.Si cu cat trebuie sa infrunti mai multe necazuri,sisteme politice,prejudecati,etc cu atat trebuie sa fii mai hotarat sa te zbati sa indrepti lucrurile,ca sa te bucuri de clipa ta.Eu asa vad lucrurile.Chiar daca nu am motive sa fiu prea optimist,cad,ma ridic si plec mai departe.
replyReply
#3
Sunt de acord cu old nicu
[Image: 242idki.png]
replyReply
#4
Parerea mea: toti ne traim viata, nu ne pasa de nimic, traim toate clipele la maxim, zicem ca avem doar o viata, maine s-ar putea sa fie ultima zi...deci in plm sa traim...DAR mai, nu cumva, daca facem asa, avem partea de 50% din vina ca nu se schimba nimic in Romania asta??

Illidan ziceai ca: "Deoarece cand imi planuiesc in minte ceva ce trebuie sa-mi iasa logic, imi iese contrariul"....Asta-i cea mai mare greseala....viata nu trebuie planificata...nimic nu trebuie planificat in viata dupa mine...totul se intampla de la sine....

Cu toate astea mi-am schimbat parerea despre Romania...de vreo luna de zile...pe langa toate chestiile rele care se intampla pe la noi, e ceva bun care sa compenseze...
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#5
drept pentru mine ar fii ca lumea sa nu fie asa de credula si proasta Smile ca sunt multi de asa gen
replyReply
#6
(10-29-2010, 03:30 PM)Illidan Wrote: drept pentru mine ar fii ca lumea sa nu fie asa de credula si proasta Smile ca sunt multi de asa gen

tind sa cred ca romanii nu sunt asa...romanii sunt destepti da' lenesi rau....
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#7
(10-28-2010, 09:55 PM)Pepe_the_shepherd Wrote: DAR mai, nu cumva, daca facem asa, avem partea de 50% din vina ca nu se schimba nimic in Romania asta??

As indrazni sa spun ca suntem vinovati 100%,pentru ca noi trebuie sa schimbam ceva,nu guvernul sau uniunea europeana.Dar tocmai faptul ca nu indraznim sa ne manifestam, lasam lucrurile neschimbate si preferam sa-i invinovatim pe altii.

(10-28-2010, 09:55 PM)Pepe_the_shepherd Wrote: ...nimic nu trebuie planificat in viata dupa mine...totul se intampla de la sine....

Asta facem de 20 de ani.Lasam lucrurile sa se intample de la sine.Si uite unde am ajuns.Sunt lucruri care nu pot fi planificate.Dar cele mai multe necesita programare militara.Din pacate intelegem prea tarziu ca ne putem autodepasi prin perseverenta planificata,decat asteptand oportunitati.
(10-28-2010, 09:55 PM)Pepe_the_shepherd Wrote: Cu toate astea mi-am schimbat parerea despre Romania...de vreo luna de zile...pe langa toate chestiile rele care se intampla pe la noi, e ceva bun care sa compenseze...

Eu am o parere foarte proasta despre natiunea romana(cu tara n-am nimic,stii cum se spune,pacat ca e locuita),dar in fiecara zi gasesc motive sa ma "lupt"cu sistemul (la nivelul meu,bineanteles) cu credinta ca intr-o zi voi reusi sa schimb mai mult decat am reusit pana acum(apreciabil,pentru un singur individ neimportant).
Dar tu la ce anume te referi?Ce s-a-ntamplat acum o luna?
replyReply
#8
Quote:Dar tu la ce anume te referi?Ce s-a-ntamplat acum o luna?

Am inceput sa fac o difenta intre romani si francezi...Deci am fost prin Franta si ce am vazut acolo, nu am vazut nici macar la noi....niste figuri au aia in cap, de zici ca ei sunt cei mai cei dintre cei mai cei....mah, si asta nu era o problema...daca erau...da' erau vai de ei...vrei sa vorbesti cu ei ceva in engleza...ce sa vorbesti...trebe sa cauti vreo 30 minute pana gasesti pe unu care stie sa vorbeasca engleza si care si vrea sa te ajute....deci e bine sa traiesti la noi ....dar numai pana la o varsta (pana ce termini cu scoala).... dupaia ori pleci in strainatate ori stai aici, spargi site-ul pentagonului si ajungi tot in america....
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#9
Vezi,toata lumea vrea sa plece in America,sa lucreze pentru imperialistii aia.Cred ca nici la ei nu umbla cainii cu covrigi in coada.Si cred ca sunt la fel de opaci si plini de talente ca francezii daca nu mai rau,ca,de,ei conduc lumea.Toate natiunile puternice sunt interesate de baieti destepti care sa le faciliteze lor prosperitatea.Pe amarati nu da nimeni nici 2 bani.Visul american e valabil numai pentru americani,asa ca toata lumea vrea in America.Sa nu fie si asta o urma de egoism?Un procent din vinovatia despre care vorbeai?E o vorba romaneasca care suna destul de urat dar exprima exact esenta relatiilor sociale:toata lumea vrea sa si-o traga;depinde insa la care capat al "organului" te afli.
America e la capatul bun,deocamdata.Dar se cam face inghesuiala.peste vreo 10 ani(cel mult) cei care pleaca acum din tara vor incerca sa se intoarca si cred ca nu vor mai avea unde.
replyReply
#10
Pepe daca romanii erau asa de desteptiii , de ce lau votat pe Basecu presedinte ???....sau cel putin a doua oare ........de ce neam luat dupa niste vorbe politice de doi bani cand stiam ca el nu A FACUT NIMICA in 5 ANII si ne asteptam sa faca in urmatoriii.........Deci am iesit in pierdere .........defapt Buget numai este............Medici nu prea mai sunt,, majoritatea siau luat viata in mainii si au plecat in strainatate...........pensiile, salariile, alocatiile scazute cu 25%................si sa nu uitam cresterea tv cu 25% (sau cat este)). Deci in concluzie mai sunt destepti romanii (ma refer la aceea masa de "Manelisti" care au pus stampila la urne pe IUBITU Nostru Presedinte Haha )
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Sportul in viata noastra Raducu' 84 23,248 01-15-2012, 02:27 PM
Last Post: Dastan

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)