Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Traducere Risen - O nouă ordine !
#3
Si trebuia sa deschizi topic nou pentru ca...? Presupun ca vroiai sa para ca lucrurile pe care le-ai spus ar fi fost gandite de tine si nu colectate frumos din celalalt topic.

Apropo, aia cu "fara retrageri" a fost geniala. Parca ieri spuneai ca lasi textul tradus pentru altcineva ca tu nu ai timp. Cum merge asta? Nu ai timp sa traduci niste linii, dar ai timp sa coordonezi TOT proiectul.

Apai, chestia cu testarea venita din partea ta e destul de relativa. Imi amintesc traducerea GTA, ai avut vreo revelatie intre timp care ti-au crescut semnificativ cunostintele de engleza?
Sa luam de exemplu pe Zamolxis, care in momentul de fata e cea mai incapatanata persoana pe care o stiu. Intr-un mod foarte stupid. I-am trimis ieri sau alaltaieri, nu mai stiu sigur, cateva linii, aceleasi pe care le-a primit si meph acum ceva timp. Am primit si raspuns cu textul tradus, si sa spunem ca slab e un adjectiv care ar putea parea bland in contextul asta. I-am sugerat sa isi indrepte atentia spre altceva, testare sau corectare, dar nu, Zamolxis vrea sa demonstreze faptul ca oricat de necunoscator esti intr-un anumit domeniu, asta nu te impiedica sa participi. Ma rog, daca tu poti sa vi cu o traducere buna, atunci o sa iti dau dreptate, dar nu o sa fie o traducere facuta de tine. Ai vreun prieten bun la engleza, sau vreo sora ceva? Lol, daca ziceai perma ban, faceam pariu.
Si lol, Google Translate, il folosesc doar daca gasesc un cuvant de care chiar nu sunt sigur, nicidecum pentru fraze intregi. Ia ziceti care mai traduceti asa, ca e clar in ce directie mergem in cazul asta.

Acum, Zamolxis si Warhell, nu vreau sa va descuraz. Mi-ati demostrat cu varf si indesat ca sunteti imuni la orice fel de critica deci asta ar fi imposibil. Nu ma indoiesc nici ca ati putea sa duceti la capat proiectul. Probabil ca daca v-ati pune mintea ati putea sa o masacrati... pardon, terminati pana la sfarsitul saptamanii. A demonstrat Warhell deja cat de rapid poti sa fi cand vine vorba de tradus. Trebuie doar sa setezi stacheta foarte jos si o sa reusesti sigur.

Ma astept acum sa imi sariti in cap spunand cum ca eu numai sa critic stiu, ca nu fac nimic decat sa dau din gura, ca bla si bla, numai sa acceptati faptele nu.


Messages In This Thread
Traducere Risen - O nouă ordine ! - by Warhell - 12-20-2012, 10:31 PM
RE: Traducere Risen - O nouă ordine ! - by Bogdan - 12-21-2012, 12:34 AM
RE: Traducere Risen - O nouă ordine ! - by Robi - 12-21-2012, 02:55 PM

Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Traducere Risen - Versiune Alpha ? [POLL] Warhell 8 2,992 01-01-2013, 12:56 PM
Last Post: Warhell
  Tutorial traducere Gothic 3 Carnage 28 10,747 12-09-2012, 02:44 AM
Last Post: DnG
  Adaugare armura noua alex2ooo 48 16,202 10-11-2012, 02:32 PM
Last Post: Mitrut
  Gothic 2 Traducere Inceput.... Alex* 40 18,276 02-24-2011, 03:35 PM
Last Post: Raducu'

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)