Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Discuţii gothice generale
#51
Warhell si Hegan - felicitari pentru wiki-uri.
Comentariul meu din discutii zilnice avea doar un scop constructiv. A fost interpretat putin diferit, recunosc vina mea.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#52
salut baieti!
mai citesc si eu forumul cand mai gasesc timp.
am facut si eu odata o paralela acum vreun an si ceva in legatura cu locurile din gothic si locurile din realitate, unele minuni ale lumii sau locuri si gasisem cateva chestii interesante zic eu dar am renuntat sa postez nu stiu din ce motiv.
-piramida aceea seamana cu chicken itza.
-intr-adevar sunt cateva stonehenge in gothic.
-in gothic 2 notr, daca iesi prin portal dai in ruinele acelea care-s exact ca ruinele de la machu picchu. am stat vreo 20 min sa o fac pe alpinistul exact deasupra portalului, sa ma urc pe harta, si am vazut asemanarea cu anumite poze ale ruinelor de la m.p. de pe google.
-intrarile in templele din gothic 3 din desert sunt exact ca monumentul petra.
parca ar mai fi una sau doua care imi scapa acum. o sa revin.
mai scrieti si voi daca gasiti astfel de asemanari.
replyReply
#53
Secretele acelea (capcanele) din templul unde a intrat Raven le poate explica cineva? Eu unul nu le-am inteles.


Asemanari cu realitatea...? Cum ai spus si tu, Havoc, e piramida aceea a maiasilor imitata 99%, pietrele tip stonehenge.
Acum m-as baga putin la asemanari care pot fi doar presupuse: cupele sacre ale sangelui, cupele focului...toate acestea sunt mentionate prin biblie, doar cei mai de sus oameni avand onoarea de a le avea si folosi. La fel si in Gothic, doar unii paladini aveau asa ceva.

Astfel sunt sigur ca pot fi gasite asemanari si cu cei trei zei. (3-ul nr magic peste tot + 2 frati ce se bat si al treilea este cel care ii desparte).


Stiati ca un roman a lucrat la Gothic 2? Mihai Anghelina este acela.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#54
Se mai aude ceva de vrajitoarea din a 99-a zi? Altair?
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#55
Ce vrajitoare? Haha
Smirk
replyReply
#56
Tocmai m-am uitat la cutscene-uri din primele 2 gothic-uri...deci sunt socat de cat de frumoase si profunde sunt...atatea amintiri ma fac sa rejoc cu orice pret g1-ul...putin timp vreau...putin...
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#57
N-am mai jucat Gothic de asa multa vreme... si totusi parca daca intru si se intampla aceleasi lucruri nu mai are farmec. Despre Risen 2 ce mai stiti?
replyReply
#58
(11-26-2011, 03:46 PM)Edg Wrote: N-am mai jucat Gothic de asa multa vreme... si totusi parca daca intru si se intampla aceleasi lucruri nu mai are farmec. Despre Risen 2 ce mai stiti?

Dupa ce il termini nu mai simiti sentimentu ala,placerea aia! Sad.
Smirk
replyReply
#59
(11-11-2011, 01:43 AM)Terente Wrote: Se mai aude ceva de vrajitoarea din a 99-a zi? Altair?

Am incercat dar nu s-a intamplat nimic.Oricum ideea geniala a lu ala de a "reinvia" pasiunea pentru Gothic chiar a fost buna,si chiar a prins la unii(gen eu).
replyReply
#60
(11-26-2011, 08:37 PM)Altair Wrote:
(11-11-2011, 01:43 AM)Terente Wrote: Se mai aude ceva de vrajitoarea din a 99-a zi? Altair?

Am incercat dar nu s-a intamplat nimic.Oricum ideea geniala a lu ala de a "reinvia" pasiunea pentru Gothic chiar a fost buna,si chiar a prins la unii(gen eu).

True...si eu ma gandeam sa incerc, dar m-am uitat prin scripturi, am vazut ca nu e nicio vrajitoare si am incercat sa va motivez pe voi sa cautati. Grin
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Gothic IV: Discuţii şi păreri Alex* 274 103,217 04-15-2016, 04:05 AM
Last Post: Ares
  Sa jucam Gothic 2 NotR! - by Cyrus [Discutii] Cyrus35 5 1,941 06-25-2014, 11:04 AM
Last Post: Szekemri
  Discutii Gothic 1 Vladeisan 6 2,078 05-16-2014, 03:47 PM
Last Post: Vladeisan
Exclamation Sa jucam Gothic! - by Cyrus [Discutii] Cyrus35 128 28,563 03-21-2014, 10:28 PM
Last Post: Szekemri
  Sa jucam Gothic II! - by Robi [Discutii] Robi 50 14,915 03-14-2013, 03:47 PM
Last Post: Warhell
  Gothice: sugestie ordine 111alex222 7 2,640 07-24-2012, 08:07 AM
Last Post: Carnage
  Gothic HARDCORE CHALENGE(discutii) Carnage 20 6,944 09-03-2011, 09:08 AM
Last Post: Dastan
  Gothic IV: Arcania - Stiri si discutii generale D0rYn 51 11,630 07-27-2009, 07:43 PM
Last Post: alexbaros
  Gothic III: Forsaken Gods - Discutii generale D0rYn 7 2,918 04-23-2009, 11:40 PM
Last Post: alexbaros

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)