Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Despre Facultate
#1
Sa mutam discutiile despre facultate aici Smile, vorbiti, intrebati, discutati orice in legatura cu ce facultate vreti sa urmati si daca aveti intrebari puneti-le, valabil si pentru sfaturi daca vreti sa ajutati asta in caz ca sunteti deja la facultate Grin.
[Image: 242idki.png]
replyReply
#2
Ca zicea Zamo ca-i place dreptul, sincer si mie imi place.
[Image: 1lMEp3.jpg]



,, Napoleon a cautat virtutea, si neputand-o gasi a luat puterea.''



replyReply
#3
Cum e la drept la facultate? Cam care e atmosfera? Trebuie sa mergi la fiecare curs in parte la facultate?
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#4
(07-12-2012, 09:36 AM)Zamolxis1 Wrote: Cum e la drept la facultate? Cam care e atmosfera? Trebuie sa mergi la fiecare curs in parte la facultate?

Chiar duminica asta am venit in tren cu cineva de la drept de la unitbv. Si mi-a povestit el si i-am povestit si eu. Imi zicea ca a fost in timpul anului la vreo 10 cursuri maxim si acum o duce bine. Nu are restante, deci e mai mult decat ok.

Imi zicea ca se organizeaza cateva ore la unele cursuri la care e obligatoriu sa participi si la care se tin chestii mai simandicoase. Nu am inteles exact ce, dar era ceva cu dezbateri, chestii. Cred ca un fel de examen partial, din cate deduc eu.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#5
Facultatea este facultativa. Nimeni nu te obliga sa mergi la toate cursurile sau seminariile.
replyReply
#6
(07-12-2012, 10:41 AM)Raducu Wrote: Facultatea este facultativa. Nimeni nu te obliga sa mergi la toate cursurile sau seminariile.

Dar este foarte indicat sa mergi. In anul 2, adica asta, nu am fost la nici un seminar/curs. Si sincer s-a vazut nepasarea la sfarsit. Adevarul e ca ne-a si distrus cu o gramada de laboratoare si proiecte...

Oricum sunt in anul 3 si nici nu stiu cum au trecut deja 2 ani de facultate.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#7
Cu cat cresti, timpul trece mai repede o:
[Image: 242idki.png]
replyReply
#8
(07-12-2012, 12:11 PM)Carnage Wrote: Cu cat cresti, timpul trece mai repede o:

Ma crezi ca nu mai stiu cum ii cheama pe jumate din cei cu care eram in liceu? Numele de familie ma refer. Haha Chiar daca trece repede, tot are un efect trecutu asta al timpului. Si asta e mai ingrijorator.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#9
Apropo, @Radu: tu cum ai terminat anu?
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#10
Un pic mai slabut decat primul semestru din anul doi cand datorita mediilor am reusit sa prind ca prin minune o bursa de studiu pentru un semestru. Acum marea mea bucurie e ca ajung in anul 3 fara sa fi avut pana acum nici-o restanta. Grin
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Cu facultate sau fara? Raducu' 24 11,517 05-31-2016, 11:05 PM
Last Post: Szekemri
  Discutii despre scoala si liceu Raducu' 27 8,937 07-02-2014, 06:20 PM
Last Post: cornel

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)