Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sportul in viata noastra
#61
(01-08-2012, 06:49 PM)Zamolxis1 Wrote: daca aveti ocazia sa cositi cu coasa...faceti-o...se spune ca (,) coasa este sportul care iti pune toti muschii in miscare

Asta e valabil si pentru taiatul lemnelor Grin.


(01-08-2012, 05:23 PM)R4zvaNx Wrote: zi si tu ceva de Tn!! Grin

Eu sunt ectomorf, sunt tipul skinny, masa musculara se pune tare greu pe mine, pana acum am ajuns sa fac cu 70 de kg la piept, la biceps cu 14 kg sau mai mult, am un metru si 88 de cm si 67 de kg.
[Image: 242idki.png]
replyReply
#62
Carnage...cum ai realizat ca esti tipul skinny...nu de alta dar sa vad si eu cum sunt!
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#63
(01-08-2012, 06:49 PM)Zamolxis1 Wrote: Old nick in ce consta fizioterapia?

Haha Este o procedura medicala care incearca sa diminueze durerile cauzate de deteriorarea mai mult sau mai putin severa a articulatiilor si in special a vertebrelor care pot strangula nervii sau vasele de sange din vecinatate determinand anumite disfunctii ale organismului. Din cauza sportului si din cauza muncii in conditii destul de vitrege am probleme cu coloana vertebrala, ceea ce mi-a afectat echilibrul inducandu-mi o stare permanenta de ameteala cu care m-am obisnuit de altfel, dar care mi-a interzis lucrul la inaltime dupa 15 ani de activitate. Dintr-un "zburator" m-am transformat intr-un "pinguin".Haha M-am obisnuit si cu durerile care sunt de obicei destul de suportabile. Daca se acutizeaza, bag cateva reprize de fizioterapie. E vorba de niste curenti care se aplica in zona afectata cu scopul de a incetini deformarea oaselor "avariate", cred. Nu stiu exact.Smile Una peste alta, cu cat va fortati mai mult acum corpul, cu atat veti fi mai multumiti, mai frumosi si mai speciali, dar sa nu uitati niciodata ca va asumati niste riscuri pentru care intr-o zi veti da socoteala. Nu am regrete. Am trait fiecare satisfactie oferita de sport atat cat am practicat. Poate ca daca nu faceam sport as fi fost mult mai bolnav acum. Dar stiu ca problemele cu coloana mi se trag de la activitatea sportiva intensa pe care am avut-o timp de vreo 5 ani. Nimic competitional, doar pasiune si efort.Smile
replyReply
#64
(01-08-2012, 05:23 PM)R4zvaNx Wrote: Carnage tu 6 eo 5 luni de sala ... am degand sa trag cat mai mult timp si cat mai tare pana la 18 ani si sa vad cum o sa arat dakami place bag mentinere daka nu bag proteine insa am 39 in brat la cald 35-36 la rece si am inceput cu 36 la cald deci am facut abdomen intre timp super bengos patratele mari faine dar nu se prea vad 4 patratele sus si 2 mari mari jos Wink am un V de te speri spatele vreau sal mai latesc cam 30 % din cat ii acu, peptu vreau sal fac mai mare desi inainte nici nu puteam sa incord peptu Haha acu mai mere in fine 6 luni 60 Kg la piept 6 exerciti cu banca jos 12 repetari 4 ex cu banca sus tt 12 si 4 la aparat fluturari tt 12 si creka fac ce fac si bag 6-6-4 zi si tu ceva de Tn!! Grin


holy punctuation batman
[Image: rKewW.jpg]
replyReply
#65
(01-08-2012, 07:08 PM)Zamolxis1 Wrote: Carnage...cum ai realizat ca esti tipul skinny...nu de alta dar sa vad si eu cum sunt!

Informatii.
[Image: 242idki.png]
replyReply
#66
Mersi pentru explicatie...dar totusi tu iti pui un aparat pe zonele care te dor sau faci gimnastica pentru a nu te mai durea?
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#67
FYI, faza cu body types a fost ... disproved stiintific.
[Image: rKewW.jpg]
replyReply
#68
bah Faby, poti sa scrii te rog in romana unele chestii? Caci cateodata am senzatia ca ma injuri!Haha
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#69
Ich kanns versuchen ;P

hai ca ma iau mozii la rost.
[Image: rKewW.jpg]
replyReply
#70
(01-08-2012, 07:48 PM)Carnage Wrote: Informatii.

Eu ma transform incet si sigur din mezomorf in endomorf Haha. Poate ar trebui sa incetinez cumva procesul. Coasa, sapa si crapatul lemnelor sunt activitati obisnuite pentru mine, trebuie sa ma gandesc la ceva mai consistent.Haha
Aparatul pentru fizioterapie mi-l pun asistentele la clinica. Dar trec pe-acolo destul de rar. Ar trebui sa fac gimnastica, dar imi trebuie un impuls care parca tocmai imi incolteste in minte.Haha
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
Toungue Viata pe care o traim Cryssalis 195 58,407 09-28-2012, 11:07 PM
Last Post: Cryssalis
  Benzile Desenate - Copilaria Noastra Zamolxis1 31 8,292 03-12-2012, 04:54 PM
Last Post: Zamolxis1

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)