Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Apel la bun simt.
#11
Ok, sunt de acord sa continuam discutia in privat. Sunt pe mess.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
#12
(09-16-2012, 12:59 PM)Raducu Wrote: Marian sincer sa fiu as putea sa te contrazic insa nu mi se pare tomai frumos ca noi doi sa ne contrazicem pe forum. Nu vreau sa spalam rufele in public pentru ca am da dovada utilizatorilor de multa imaturitate avand in vedere faptul ca sub conducerea noastra aceasta comunitate si-a atins sau nu obiectivele in ultimii 2 ani. Daca doresti putem avea o discutie civilizata pe privat.
Hegan Wrote:Te mai intreb odata raducu, de ce ai plecat din functia ta?

Am parasit functia de administrator deoarece m-am simtit vinovat de acest dezastru. Am preferat sa-mi dau demisia cu toate ca am pus destul de mult suflet si am crescut odata cu acest forum deoarece am dorit ca utilizatorii sa stie ca cineva si-a asumat acest esec si ii pare rau.

Nu cred că te-a învinovăţit cineva......oricum, un rang nu face diferenţa, pentru mine o să fi mereu admin şi am să te respect la fel ca înainte. Smile
Sup
#13
Ma bucur sa aud asta Warhell.
#14
Părere de la cineva oarecum din afară:=Rant, nu e neapărat sa citiţi, riscul vostru
Show Content
#15
Păi așa e, exagerați cam mult cu cearta pentru lucruri de nimic. Se fac alegeri de moderatori de parcă ai fi la primărie, lumea renunță la grade și fac pe triștii de parcă ar fi într-o telenovelă (aici se știu exemplele). apoi bagă o replică daia gravă cum se lasă de forum
lucrurile ar trebui să devină cum au fost înainte
dacă tot mai căutați moderator să se aleagă pe cât de mult a contribuit fără alte discuții
fiecare știe concret ce a făcut
radu - admin/moderator
terente - moderator înapoi fără alte dramatisme
#16
(09-16-2012, 11:39 AM)Raducu Wrote: In sfarsit am citit si eu un pic din posturile din topicul Post de moderator si sincer sa fiu am ramas uimit si in acelasi timp dezamagit de atitudinea imatura a lui Nicu...

In locul tau as fi trecut peste partea cu omul in toate firea. E inutil sa vorbesti despre bun simt in momentul in care ma faci imatur si nesimtit pentru ca am coborat la nivelul tau si ti-am dat peste nas mai mult tie decat lui Warhell. O sa-ti raspund, desi preferam sa nu fie nevoie s-o fac.
Discutia a fost intre niste useri de pe forum. Nu intre un hodorog si un pici. Asta trebuia sa inteleaga oricine, dar se pare ca e greu de inteles la varste mai fragede...Daca spuneam ca am 15 ani nu mai folosea nimeni argumentul asta idiot, asta apropo de maturitate.
Tot ce i-am reprosat lui Warhell in legatura cu ideologia aia, trebuia sa-i reprosezi tu ca administrator. Trebuia sa-i impui sa respecte regulile bunului simt despre care vorbesti acum. Pentru ca si acceptarea prostiilor pe forum e pana la urma o chestiune de bun simt. Daca ramaneam moderator impuneam o disciplina de bun simt care nu ti-ar fi fost pe plac, nici tie, nici unora dintre useri. Pentru ca nu as fi acceptat pe forum useri nesimtiti care vin sa refuleze aici prostia care-i copleseste in viata reala. Asa ca am renuntat la functia cu pricina de la prima cacareaza pe care a slobozit-o un constipat care inca se mai screme pe-aici.
Spui ca incurajezi traducerile. De ce ar traduce cineva 10k de linii din Risen, daca poate ajunge privilegiat traducand 10 pagini din GTA3? Vorbesti despre traducerea Risen ca despre un proiect mort, dupa ce tu ai initiat si apoi ai abandonat proiectul respectiv. Despre ce bun simt vorbeai mai devreme?
Dupa ce nu l-ati sanctionat pe Warhell pentru propaganda si rasism, dupa ce l-ati promovat pentru o chestie care n-are absolut nicio legatura cu universul gothic in care se presupune ca ne invartim, colac peste pupaza, l-ati nominalizat si pentru functia de moderator pe forum, si cel penibil sunt eu.Asta e circul ieftin despre care vorbeam eu si care nu avea ce sa caute aici daca iti faceai treaba.
Am fost actorul principal pentru ca am fost singurul care si-a asumat rolul. Am discutat si cu alti useri si stiu ca sunt nemultumiti de felul in care ai gestionat chestiunea cu Warhell, dar ei au preferat sa taca.
Si nu m-am bagat aici de dragul impresiei, m-am bagat de dragul jocului. Am incercat sa incurajez creativitatea si imaginatia userilor, indemnandu-i sa invete modding, grafica 3d si alte lucruri specifice temei forumului. Asta referitor la ceea ce-mi reprosezi ca nu am reusit sa fac pentru comunitate.
Eu cred ca valoarea unui forum sta in calitatea proiectelor si discutiilor care se desfasoara pe forumul respectiv. Daca nu se tine cont de asta, forumul este o latrina si se poate usura orice cufurit aici pentru ca nu-l vede nimeni in fundu' gol sau cu chilotii murdari. In cazul de fata, tu ai facut rahatul si eu am spus ca pute. Atunci de ce mai faci apel la bun simt?
O pagina cosmetizata nu acopera destul de bine un continut alcatuit din proiecte moarte si discutii banale. Daca dai la o parte realizarile lui Marian, serverul lui Ionut si traducerile pe care le-ai restrictionat, spune-mi tu in ce am aruncat cu noroi.
Un lucru e foarte limpede si oricine poate sa vada asta:
Daca erai un admin bun, azi promovai traducerea Risen, nu traducerea GTA3, pe prima pagina.
#17
Habar nu ai tu câte warn-uri pe motiv de rasism am eu în profil...
Regulamentul a fost aplicat foarte bine, nu te stresa degeaba.
Sup
#18
Old Nick, ca toata lumea ai un defect. Zici prea verde in fata. Tu te-ai luat la harta cu Warhell din motive ,,inedite'', daca intelegi ce spun. Daca chiar aveai o parere nu trebuia neaparat sa spui chiar asa, amandoi poate ca ar fi fost moderatori excelenti. Am mai zis asta, cearta asta e cam stupida. E ca si israelieni care se bat pentru pamantul nimanui din Gaza cu Pakistan si altii. Poate ca Warhell nu ar fi fost un moderator rau, poate ar fi fost, dar pe forumul asta e democratie, userii au avut de ales dintre 2 membri activi ai forumului care fiecare a facut ce a putut. Si da, traducerea risenului nu trebuia inceputa daca se renunta la randurile ei.
[Image: 1lMEp3.jpg]



,, Napoleon a cautat virtutea, si neputand-o gasi a luat puterea.''



#19
Hegan a spune verde in fata nu e un defect e o calitate....Old Nick in loc sa stea si sa vada cum forumul se duce de rapa a tras un semnal de alarma pentru ai terzi pe toti ca "comunitatea unica" s-a transformat dintr-o comunitate de gaming intr-o comunitate ce dezbate teme rasiste...

Laws are like medicine: They generally cure an evil by a lesser or a passing evil.
#20
(09-16-2012, 07:01 PM)Warhell Wrote: Habar nu ai tu câte warn-uri pe motiv de rasism am eu în profil...
Regulamentul a fost aplicat foarte bine, nu te stresa degeaba.

Cum a fost aplicat regulamentul daca ai aceeasi poza la avatar si faci propaganda in continuare? Asa s-a aplicat regulamentul? Ma bufneste rasul.


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Apel la useri... Warhell 25 8,497 12-17-2012, 04:25 PM
Last Post: Carnage

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)