Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Apel la bun simt.
#21
(09-16-2012, 07:21 PM)cornel Wrote: Hegan a spune verde in fata nu e un defect e o calitate....Old Nick in loc sa stea si sa vada cum forumul se duce de rapa a tras un semnal de alarma pentru ai terzi pe toti ca "comunitatea unica" s-a transformat dintr-o comunitate de gaming intr-o comunitate ce dezbate teme rasiste...

Depinde cum, trebe spus intr-un mod diplomat si nu a te lega de rahaturi de soarce, scuzati expresia. Si nu vad nici un defect daca are avatarul cu Hitler, daca a promis ca nu va mai vorbi de rasism si vorbeste in continuare atunci e problema
[Image: 1lMEp3.jpg]



,, Napoleon a cautat virtutea, si neputand-o gasi a luat puterea.''



#22
(09-16-2012, 07:21 PM)cornel Wrote: Hegan a spune verde in fata nu e un defect e o calitate....Old Nick in loc sa stea si sa vada cum forumul se duce de rapa a tras un semnal de alarma pentru ai terzi pe toti ca "comunitatea unica" s-a transformat dintr-o comunitate de gaming intr-o comunitate ce dezbate teme rasiste...

Eu nu prea am vazut niciun forum care sa nu aiba o sectiune "Off-Topic".

(09-16-2012, 07:22 PM)old nick Wrote: Cum a fost aplicat regulamentul daca ai aceeasi poza la avatar si faci propaganda in continuare? Asa s-a aplicat regulamentul? Ma bufneste rasul.

De ceva vreme nu am mai vazut niciun post de-al lui warhell in care sa vorbeasca despre Hitler, asa ca de ce zici ca el face "propaganda in continuare" ? Am observat ca tu cand ai ceva impotriva cuiva exagerezi de un milion de ori fiecare "defect" pe care il vezi in acea persoana, si chiar daca warhell nu ar mai vorbi despre hitler si si-ar schimba avatarul, iar peste 2 ani, daca vei mai intra pe forum si te vei certa iar cu el dintr-un oarecare motiv, sunt sigur ca iarasi vei mentiona nazismul, in ciuda faptului ca acest subiect nu a mai fost discutat pana in acel moment.
#23
Old Nick a zis de multe ori lucruri bune, a avut curajul sa spuna unde chiar si rangurile mari au gresit, ca in cantecul lebedei.
[Image: 1lMEp3.jpg]



,, Napoleon a cautat virtutea, si neputand-o gasi a luat puterea.''



#24
(09-16-2012, 07:24 PM)Hegan Wrote: daca a promis ca nu va mai vorbi de rasism si vorbeste in continuare atunci e problema
Adica pana acum n-a fost o problema, abia de-acum incolo va fi. Dupa 100 de pagini de rasism de rahat (de soarece) abia acum devine o problema, daca nu mai face..."Numai asta, ca e cald" cum se spune. Zau, Hegane...Haha
#25
Nu vorbeam de rahatu alaHaha, ci de cel cu gta3.
[Image: 1lMEp3.jpg]



,, Napoleon a cautat virtutea, si neputand-o gasi a luat puterea.''



#26
(09-16-2012, 07:22 PM)old nick Wrote:
(09-16-2012, 07:01 PM)Warhell Wrote: Habar nu ai tu câte warn-uri pe motiv de rasism am eu în profil...
Regulamentul a fost aplicat foarte bine, nu te stresa degeaba.

Cum a fost aplicat regulamentul daca ai aceeasi poza la avatar si faci propaganda in continuare? Asa s-a aplicat regulamentul? Ma bufneste rasul.

Să şti că Adolf Hitler nu înseamnă rasism. Smile
Şi ce propagandă? Ai visat urât? Unde m-ai mai văzut pe mine să fac aşa ceva?

(09-16-2012, 07:35 PM)old nick Wrote:
(09-16-2012, 07:24 PM)Hegan Wrote: daca a promis ca nu va mai vorbi de rasism si vorbeste in continuare atunci e problema
Adica pana acum n-a fost o problema, abia de-acum incolo va fi. Dupa 100 de pagini de rasism de rahat (de soarece) abia acum devine o problema, daca nu mai face..."Numai asta, ca e cald" cum se spune. Zau, Hegane...Haha

Acolo nu s-a discutat doar 'nazisme'...dar ce să îi spui unui om care citeşte şi vede ce vrea..
Sup
#27
(09-16-2012, 07:36 PM)Hegan Wrote: Nu vorbeam de rahatu alaHaha, ci de cel cu gta3.

Deci tu numesti traducerea gta un rahat? Sau nu inteleg eu bine.Haha
Kristi, daca dupa 100 de pagini de "tacaneala" despre Hitler tu crezi ca nominalizarea ta a fost buna, uita-te la rezultatul poll-ului. Crezi ca Warhell a pierdut "alegerile" din cauza mea? Ce crezi ca gandesc acum despre tine si Radu cei care au votat impotriva celui pe care l-ati sustinut voi? Sau poate ca nici nu va intereseaza, activitate sa fie. As vrea sa ma insel, dar in ritmul asta, tot forumul o sa fie "offtopic".
#28
Nu, dar te-ai legat de gta 3 care nu e chestie rea, repet romanii nu recunosc calitatile nici morti. Ca te-ai legat de nazism e bine.
[Image: 1lMEp3.jpg]



,, Napoleon a cautat virtutea, si neputand-o gasi a luat puterea.''



#29
N-o mai lungesc. Am spus ce-am crezut de cuviinta. Acum sper sa nu ma mai judece altii inainte sa se judece pe ei insisi. Eu asa am procedat mereu, si in viata, si aici, si consider asta o dovada de bun simt, ca sa fiu on topic.
#30
oldnick Wrote:Discutia a fost intre niste useri de pe forum. Nu intre un hodorog si un pici. Asta trebuia sa inteleaga oricine, dar se pare ca e greu de inteles la varste mai fragede...Daca spuneam ca am 15 ani nu mai folosea nimeni argumentul asta idiot, asta apropo de maturitate.
Si totusi, a fost o discutie intre un om in toata firea si un pici, un copil.

oldnick Wrote:Tot ce i-am reprosat lui Warhell in legatura cu ideologia aia, trebuia sa-i reprosezi tu ca administrator. Trebuia sa-i impui sa respecte regulile bunului simt despre care vorbesti acum.
Warhell a primit nenumarate warnuri pentru rasism. Rog un moderator sa faca un printscreen.

oldnick Wrote:Pentru ca si acceptarea prostiilor pe forum e pana la urma o chestiune de bun simt.

In ce calitate faci tu prost pe acest copil? Mie in locul tau mi-ar fi rusine, esti penibil.

oldnick Wrote:Daca ramaneam moderator impuneam o disciplina de bun simt care nu ti-ar fi fost pe plac, nici tie, nici unora dintre useri. Pentru ca nu as fi acceptat pe forum useri nesimtiti care vin sa refuleze aici prostia care-i copleseste in viata reala.

Daca si cu parca se plimbau pe o barca. Vorbeste de lucruri concrete Nicule, de lucruri concrete. Ai avut ocazia sa demonstrezi ce poti, ti-am zis si pe mess ca poti face tot ce crezi tu de cuviinta fara sa ceri voie nimanui. Dar ti-ai dat demisia de la o simpla disputa. Stii ce dovedeste asta? Daca nu stii iti zic eu: Esti un om SLAB! Si iti zic eu ca sa stii si tu, oamenii SLABI nu pot impune disciplina despre care vorbesti.

oldnick Wrote:Asa ca am renuntat la functia cu pricina de la prima cacareaza pe care a slobozit-o un constipat care inca se mai screme pe-aici.

Ce as putea eu sa comentez la acest limbaj de mahala? Dovedesti doar ca nu poti avea o discutie civilizata atunci cand te simti 'incoltit' si de aceea preferi sa scuipi cu tot felul de cuvinte care mai de care mai obscente pentru ca '...poate, poate so intimida cineva'. Esti de toata jena.

oldnick Wrote:Spui ca incurajezi traducerile. De ce ar traduce cineva 10k de linii din Risen, daca poate ajunge privilegiat traducand 10 pagini din GTA3? Vorbesti despre traducerea Risen ca despre un proiect mort, dupa ce tu ai initiat si apoi ai abandonat proiectul respectiv. Despre ce bun simt vorbeai mai devreme?

Crezi pe cineva atat de nebun sa traduca 10k linii de dialog pentru un rang? Nu exista o asemenea persoana, iti zic eu. Cine lucreaza la un asemenea proiect lucreaza doar pentru propriai satisfactie, iti zic eu.

Si da, am renuntat la traducerea Risen-ului pentru ca intervenisera niste probleme si stiam ca nu are sens sa stau sa o lungesc. Am considerat in acel moment si consider si acum ca nu am timpul necesar sa conduc un asemenea proiect. Insa stai linistit, am fost coordonatorul traducerii jocului Gothic 1, stiu ce presupune acest tip de proiect.

oldnick Wrote:Dupa ce nu l-ati sanctionat pe Warhell pentru propaganda si rasism, dupa ce l-ati promovat pentru o chestie care n-are absolut nicio legatura cu universul gothic in care se presupune ca ne invartim, colac peste pupaza, l-ati nominalizat si pentru functia de moderator pe forum, si cel penibil sunt eu.Asta e circul ieftin despre care vorbeam eu si care nu avea ce sa caute aici daca iti faceai treaba.

A fost sanctionat, probabil va face un moderator un printscreen cu arhiva sanctiunilor care i-au fost acordate.

oldnick Wrote:Am fost actorul principal pentru ca am fost singurul care si-a asumat rolul.
Am discutat si cu alti useri si stiu ca sunt nemultumiti de felul in care ai gestionat chestiunea cu Warhell, dar ei au preferat sa taca.

Schingiuie cineva cu lama acele persoane din umbra sa nu vorbeasca? Nu cred. Oricum alegerea facuta a fost una corecta din punctul meu de vedere si am argumentat totul mai sus.

oldnick Wrote:Si nu m-am bagat aici de dragul impresiei, m-am bagat de dragul jocului. Am incercat sa incurajez creativitatea si imaginatia userilor, indemnandu-i sa invete modding, grafica 3d si alte lucruri specifice temei forumului. Asta referitor la ceea ce-mi reprosezi ca nu am reusit sa fac pentru comunitate.

In calitatea ta de moderator nu ai facut nimic pentru forum. In calitate de utilizator nu am nimic de reprosat, ai fost un model. Insa un model care a dat cu bata in balta pana la urma.

oldnick Wrote:Eu cred ca valoarea unui forum sta in calitatea proiectelor si discutiilor care se desfasoara pe forumul respectiv.

Ai perfecta dreptate.

oldnick Wrote:Daca nu se tine cont de asta, forumul este o latrina si se poate usura orice cufurit aici pentru ca nu-l vede nimeni in fundu' gol sau cu chilotii murdari.
In cazul de fata, tu ai facut rahatul si eu am spus ca pute. Atunci de ce mai faci apel la bun simt?

Din nou esti dezgustator facand aceste corelatii si folosind acest vocabular de mahala, incearca sa gandesti inainte sa scrii, e foarte indicat.

oldnick Wrote:Un lucru e foarte limpede si oricine poate sa vada asta:
Daca erai un admin bun, azi promovai traducerea Risen, nu traducerea GTA3, pe prima pagina.

Intelege omule, TRADUCEREA RISEN e ceva fictiv, ceva ce apartine de imaginar, o iluzie.. cum vrei tu sa-i zici. Proiectul stagneaza de atata timp. Nu ma intereseaza pana la urma daca se finalizeaza sau nu acest proiect insa intelege ca doresc sa te aduc cu picioarele pe pamant.


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Apel la useri... Warhell 25 8,498 12-17-2012, 04:25 PM
Last Post: Carnage

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)