Thread Rating:
  • 4 Vote(s) - 4.75 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Multiplayer discussion 3
(09-09-2013, 02:57 PM)dorelys Wrote: Defapt, mi-au confiramat amandoi ca ai iesit de patru ori de la inchisoare prin bugul acela si nu ar fi prima data, mi-ai facut si mie chestia asta de cateva ori si stai fara griji, banul iti va fi ridicat imediat cum intra Jack. (la el e serverul)

Defapt, ia uitate la: server_log.txt si vezi. Eu, doar 1-2 ori m-am auditificat, si mereu: prima oara Kick (Ca nu-l ascut), iar a doua oara, am iesit. Pe urma, nu m-am auditificat. Atunci am primit BAN. Tongue |( |( |( |(

Aici nu e chestia de BAN. Prea multi playeri se plang de Thorusus. De tine asculta, explica-i sa stea cuminte.
Stii, in log nu pot vedea ca ai iesit tu prin pereti printr-un bug. Si gata cu discutia asta, banul ii va fi ridicat.

Discutie incheiata.
FlowerFlower
(09-09-2013, 03:09 PM)dorelys Wrote: Stii, in log nu pot vedea ca ai iesit tu prin pereti printr-un bug. Si gata cu discutia asta, banul ii va fi ridicat.

Discutie incheiata.

In log poti vedea ca nu eram autentificat. Si daca nu eram, cum ma puteam misca? (LOL) Ok, terminam. Grin
Dupa scurta mea calatorie pe server imi permit sa impart playerii dupa cum urmeaza: scripterii- tot respectul pentru munca lor; liderii- unii creatori de rp, altii creatori de reguli anti-rp; lacheii- cei care cersesc promovari si executa orice li se cere; fudulii- cei care se dau mari; aventurierii- cei care vor sa se joace liberi si veseli dar nu prea au cu cine. As incheia cu mentiunea ca apar si hibrizi de genul lideri-fuduli, lideri-scripteri, fuduli-lachei sau aventurieri-fuduli, in aceasta ultima categorie regasindu-ma si eu.Haha
Consider ca prea multe reguli strica rp-ul dar asa cum s-a mai spus aici, cui nu-i convine, nu joaca. Asa ca eu nu mai joc.Grin
Nu am impus nici-o regula, toate sunt puse de 'lideri', cum le zici tu, din partea mea, e mult mai frumos fara, dar nici sa nu facem DM.
FlowerFlower
(09-09-2013, 03:21 PM)Iuliu Wrote: Dupa scurta mea calatorie pe server imi permit sa impart playerii dupa cum urmeaza: scripterii- tot respectul pentru munca lor; liderii- unii creatori de rp, altii creatori de reguli anti-rp; lacheii- cei care cersesc promovari si executa orice li se cere; fudulii- cei care se dau mari; aventurierii- cei care vor sa se joace liberi si veseli dar nu prea au cu cine. As incheia cu mentiunea ca apar si hibrizi de genul lideri-fuduli, lideri-scripteri, fuduli-lachei sau aventurieri-fuduli, in aceasta ultima categorie regasindu-ma si eu.Haha
Consider ca prea multe reguli strica rp-ul dar asa cum s-a mai spus aici, cui nu-i convine, nu joaca. Asa ca eu nu mai joc.Grin

cat adevar Like
(っ◕‿◕)っ ♥ Gothic[Image: images?q=tbn:ANd9GcR97VWJGECgiC-0eJQTSQy...jLM_lcyWrN]
O sa discut cu Jack sa schimbe rconul si sa nu il mai dea la nimeni, eu nu am nevoie de el, fara kick-uri, fara banari (doar cazuri extreme). Nici mie nu imi place asa, aveti dreptate, regulile strica tot Role Play-ul, in care, dupa mine am fi avut dreptul sa alegem ce vrem, cand vrem(dar sa ascultam si de lider, ca na, e lider).

Chiar ieri, Cristian discuta cu seful banditilor si planificau un atac al orasului (Cristian fiind seful orasului), nu mi se pare frumos sa ai tot planificat dinainte, miscare cu miscare.

Va incepe o noua 'era' ca sa zic asa, pentru serverul romanesc.
FlowerFlower
Eu zic sa modifice Jack Rconul la Cristian sa nu mai poata da Ban decat kick mi-e imi ridica careva Banu ca si acuma mai am ? Multumesc
Nu reusesc sa dau de Jack, cand o sa intre, o sa le stearga pe toate. Stai fara griji.
FlowerFlower
Ok, hai sa inchidem reprosurile, si sa multumim comunitatii si celor care s-au ocup de script (jack&Dorel)


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Gothic Multiplayer Moderation 1 1,658 07-13-2014, 10:22 AM
Last Post: Szekemri
  Multiplayer discussion 4 Edd 455 91,070 04-02-2014, 06:18 PM
Last Post: ShadowZz
Smile Sugestii MultiPlayer Robi 0 1,975 09-10-2013, 11:46 PM
Last Post: Robi
  Gothic Multiplayer Video/Pics BeoWulf 30 9,561 09-08-2013, 01:27 PM
Last Post: Edd
  Project Destiny Gothic Multiplayer daniels 11 4,809 08-28-2013, 04:28 PM
Last Post: cornel
  Multiplayer discuții 2 Szekemri 254 51,647 07-23-2013, 11:24 PM
Last Post: Edd
  Multiplayer discuţii Szekemri 604 97,423 07-17-2013, 11:33 PM
Last Post: Cristian
  Gothic Multiplayer: Intrebari & Raspunsuri HeRoNaMeLeSs 52 14,221 05-30-2013, 04:22 PM
Last Post: Edd
  Gothic multiplayer project Szekemri 38 11,680 05-05-2013, 10:49 PM
Last Post: Bogdan
  Tutorial install - Gothic multiplayer Accrescere Szekemri 17 14,589 05-05-2013, 10:05 AM
Last Post: Szekemri

Forum Jump:


Users browsing this thread: 3 Guest(s)