Thread Rating:
  • 4 Vote(s) - 4.75 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Multiplayer discussion 3
Ar trebui ca toti playerii sa plece de la cetateni sau fermieri si sa fie promovati in rp pana la statutul de lider. Promovarea sa se faca prin vot democratic sau uneltiri fatarnice. Cum? Cum il duce mintea pe fiecareHaha. In felul asta s-ar depasi genul de rp in care toata actiunea se desfasoara in jurul inchisorii din cazarma...Haha
Daca scopul final al rp-ului e promovarea, atunci sa incerce sa promoveze toti la statutul de lider, daca asta isi doresc. In plus, fara lideri predefiniti nu mai are cine sa faca promovari aiurea. Fiecare cu povestea lui pentru ca povestea cea mai faina ii va atrage si pe ceilalti.
Sunt doar niste idei, daca nu va plac nu e nevoie sa ma apostrofati.Tongue
Mie unul, mi se pare chiar interesant. Grin

Dar problema ar fi ca nu avem cum sa avansam, daca reuseam sa fac itemele sa se salveze, era perfect, caci abilitatile, levelul, experienta si restul, sunt deja facute. Mai ramanea sa fac cativa boti (mai putini caci sunt prea multi acum) care sa dea experienta si gata. Grin
FlowerFlower
Mama, cat de antipatic sunt. I-am dat ban lui Adrian dupa numeroase kick-uri si avertizari. Daca ei spun altfel, e problema lor si inseamna ca au ceva cu mine pentru faptul ca nu ii las sa incalce regulile.

@Iuliu,
ce spui tu, am mai facut cu Terente cand era gmp-ului in floare, acum un an/2, nu ne-a iesit, nu ne iese nici acum, iar chiar daca o sa mearga, se va ajunge la situatia actuala, cu lideri, iar cei care vin pe server dupa toata povestea asta va fi ca acum.
@Dorel,
daca schimba rcon-ul adminii vor fi lipsiti de putere si regulile se vor incalca sigur, pana cand intra Jack pe server.

Anyway, daca voi credeti ca e vina mea, n-o sa mai intru pe server si gata.
Eu am tinut serverul deschis, nu am avut timp sa ma joc, dar vad ca v-o luati in cap, o sa intru mai des sa vad ce faceti, nu ma iau dupa ce posteaza unii pe forum, vreau dovezi.
[Image: ServerList.php?ip=92.87.3.8&port=28960]
Dar scopul serverului este respectarea regulilor sau jocul propriu-zis? Totusi e un server de joc, nu e puscarie, desi totul se invarte in jurul temnitei.Haha

*Daca incalci legea ajungi in temnita. Majoritatea fac asta, nu respecta regulile unui oras.
Ok, o sa fac print screen cand va fi cazul de kick/ban ca sa nu mai comenteze nimeni la ce fac eu.
(09-09-2013, 09:38 PM)Cristian Wrote: Ok, o sa fac print screen cand va fi cazul de kick/ban ca sa nu mai comenteze nimeni la ce fac eu.
Daca faci asta le inchizi gura tuturor
[Image: ServerList.php?ip=92.87.3.8&port=28960]
Mi-am dat singur ban pe rcon, faceti ce vreti daca nu va plac regulile si vreti sa va mutati de colo-colo. Iulius, roleplay nu ai cum sa faci fara reguli.

*Nu mai intru pe server pana nu invata toata lumea sa respecte regulamentul si nu mai comentati la tot ce zic eu, cu toate ca nu zic nimic gresit, fac tot ce fac ca sa fie server-ul ok.
*Doar sa va plangeti stiti, doar pentru ca nu aveti voie in baraci, iar banditii pentru ca le-au fost descoperite fetele nu mai au cum sa se deghizeze in cetateni sa umble fara probleme in oras nu trebuie sa faceti asa, asta e roleplay, nu regula, daca vezi o fata o tii minte, degeaba isi schimba hainele.
(09-09-2013, 10:05 PM)Cristian Wrote: Mi-am dat singur ban pe rcon, faceti ce vreti daca nu va plac regulile si vreti sa va mutati de colo-colo. Iulius, roleplay nu ai cum sa faci fara reguli.

*Nu mai intru pe server pana nu invata toata lumea sa respecte regulamentul si nu mai comentati la tot ce zic eu, cu toate ca nu zic nimic gresit, fac tot ce fac ca sa fie server-ul ok.

O decizie foarte buna..... si eu am renuntat a mai intra de ceva vreme.... Poate intru candva sa dau cuiva titlul meu de mag de foc.... oricum daca se va redresa serverul voi munci iar sa il recastig....

Laws are like medicine: They generally cure an evil by a lesser or a passing evil.
Nu inteleg nici de ce ati schimbat rcon-ul ca apoi sa-l dati din nou tuturor adminilor Haha.


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Gothic Multiplayer Moderation 1 1,659 07-13-2014, 10:22 AM
Last Post: Szekemri
  Multiplayer discussion 4 Edd 455 91,098 04-02-2014, 06:18 PM
Last Post: ShadowZz
Smile Sugestii MultiPlayer Robi 0 1,978 09-10-2013, 11:46 PM
Last Post: Robi
  Gothic Multiplayer Video/Pics BeoWulf 30 9,566 09-08-2013, 01:27 PM
Last Post: Edd
  Project Destiny Gothic Multiplayer daniels 11 4,813 08-28-2013, 04:28 PM
Last Post: cornel
  Multiplayer discuții 2 Szekemri 254 51,669 07-23-2013, 11:24 PM
Last Post: Edd
  Multiplayer discuţii Szekemri 604 97,455 07-17-2013, 11:33 PM
Last Post: Cristian
  Gothic Multiplayer: Intrebari & Raspunsuri HeRoNaMeLeSs 52 14,223 05-30-2013, 04:22 PM
Last Post: Edd
  Gothic multiplayer project Szekemri 38 11,682 05-05-2013, 10:49 PM
Last Post: Bogdan
  Tutorial install - Gothic multiplayer Accrescere Szekemri 17 14,591 05-05-2013, 10:05 AM
Last Post: Szekemri

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)