Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 4 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Viata pe care o traim
oricum se vor face reforme multe pana cand se va numi altu si altu (ministri)
replyReply
votati mos craciun presedinteHaha
May you be half an hour in heaven before the devil knows you're dead.

Back from the dead. Not alive yet though.
replyReply
votaţi-l pe Ciprian ca preşedinte!
Daca iti place Gothic da click pe imagine
[Image: vfU3.gif] [Image: DQeK.gif]
replyReply
lasal mai ca-i saracu vai de el.....la 31 de ani Smile handicap de gr. 2 Wink.............rade lumea de el . dar daca ar fi la fel ca el nu ar mai simti la fel :X :X :|
replyReply
CrysallisTongueepe daca romanii erau asa de desteptiii , de ce lau votat pe Basecu presedinte ???....sau cel putin a doua oare ........de ce neam luat dupa niste vorbe politice de doi bani cand stiam ca el nu A FACUT NIMICA in 5 ANII si ne asteptam sa faca in urmatoriii.........Deci am iesit in pierdere .........defapt Buget numai este............Medici nu prea mai sunt,, majoritatea siau luat viata in mainii si au plecat in strainatate...........pensiile, salariile, alocatiile scazute cu 25%................si sa nu uitam cresterea tv cu 25% (sau cat este)). Deci in concluzie mai sunt destepti romanii (ma refer la aceea masa de "Manelisti" care au pus stampila la urne pe IUBITU Nostru Presedinte )

Il vroiai pe Geonel? Care dansa in sus ca un copil care isi primea acadeaua. Daca iesea Geoana acum bugetul si tot era praf, eram printre primele tari care intra in colaps. Nu ai vazut ca incet incet toate tarile dimprejur sunt cam la pas de faliment. Ungurii isi cer cetatenia romana inapoi cand au vazut situatia de a ei. Bulgarii, Greci, Francezii si alte natiuni sunt la un pas de faliment. Si ii tot aud pe aia la stiri latrand ca niste maidanezi chiar si in ziua de Craciun despre ce o furat Basescu. Pai daca Basescu fura acum avea Ferrari la poarta nu Logan. Acum avea nu stiu cate proprietai nu un apartament si o bucata de pamant de un hectar. Si plus ca un presedinte in Romania are salariul de 6000 de lei, si se stie clar ca judecatorii sunt mult mai banosi si unii ajung sa aiba chiar 30000 de lei salariu, ceea ce e o suma enorma. La noi in tara pana sa vina el erau o gramada de spitale si scoli in care invatatorii, profesorii respectiv medicii si asistentele luau bani degeaba deoarece pur si simplu erau
10 oameni in ditamai spitalul sau intr-o scoala erau 3-4 elevi. Pai stai asa, statul plateste salarii, caldura si alte cheltuieli aiurea de aceea s-au restrans panaunde au avut plapuma. Profesorii aveau 51 de sporuri, 51 de sporuri tu iti dai seama? Cand stiu oameni importanti si cu creier care aveau si ei 3 sporuri si luau 800 de lei pe luna. Le-a taiat sporurile alea si de la salarii de 3000-4000 de lei au ajuns frumos la 2000 de lei ceea ce e o suma frumusica de bani. Plus ca ei au si vacante PLATITE. Ca sa vezi! De ce e injurat Basescu? Ca a facut un bine? Raul a fos ca in loc ca pensionarii sa rabde cu scaderea aia de 25% la pensie un an de zile. Acum trebuie sa suporte toata lumea acel tva de 24% tva enorm care nu ar fi fost marit daca populatia se abtinea. Desi totusi ar fi trebuit sa se gandeasca si la alte solutii decat aceste solutii excesive. La faza cu somerii, intradevar nu e un lucru bun pentru ca au ramas multi pe drumuri. Totusi in acest lucru rau a mai restrans din personal tocmai pentru ca
erau prea multi oameni pe o arie mica. Nu zic ca Basescu e bun, dar daca veneau ceilalti doi beleam pitpalcul rau de tot. Plus ca Tariceanu ne vanduse resursele importante gen aur si petrol la americani numai pentru cateva milioane de euro care ii intrau in buzunar. Acum pana in 2015 sau 2018 trebuie sa asteptam sa expire contractul cu ei pentru a ne putea extrage proprole resurse.



Crysallis:Lol eu Nu tin cu nimeni nimeni nu face sau nu a facut ceva..pe mine statul nu ma ajutat cu nimik........nimik ..........dar daca spui daca spui ca nu avea cu cine sa se vodeze atunci numai am nimik ce sati spun ....omule votezi care o fii nu Basescu ,,,,,,Ai vazut ce e in tara acum, cati oameni au ramas someri ??

Si cu ce vrei sa te ajute statul pe tine? Cand singura ta obligatie e sa mergi la scoala, obligatie pe care noi am invatat sa o evitam. Vrei ca statul sa munceasca in locul tau? Sa puna zarzavaturi in gradina, sa de-a cu sapa, sa mearga la lucru si sa iti bage cu lingurita in gura? Nu mi se pare prea corecte afirmatiile tale. Trebuie sa studiezi putin pentru ati face o idee. In schimb noi ce studiem inafara de calculator si filme? Intradevar eu trebuie sa mai ascult si la politica cand mai urmareste tata iesiri in presa ale oamenilor mai importanti. Si de acolo imi fac o idee. Regele ju ar fi fost o idee buna. Plus ca familia regala este una parazita care primeste salariul presedintelui pe cap de print, rege! Ceea ce e o suma frumusica pe care o castiga facand pur si simplu nimic! Oricum daca s-ar intampla sa aung presedinte, desi nu privesc chiar atat de sus. Acei banuti care merg spre familia regala, iasi taia pentru a-i pune si pe ei la munca. Nu sa stea si sa o admire pe lenuta sau Maria ai care isi ia mare accent de frunza verde de englezoaica. De parca nu poate vorbi curat romana. Daca e asa de nobila de ce nu vorbeste clar romana?


old nick:Si cu Mircica "am castigat" prostanacu' ce faceam?Sau cu aghiotantul lui,tradatorul liberalilor,Crinelu'.Greseala a inceput in '90.Trebuia sa se-toarca regele.Era dreptul lui.Intram in gratiile monarhiilor europene,poate nu ne mai tratau de sus.Dar tot mai sigur era cu niste asasinate politice in masa.Ca veneau americanii cu biblia-n mana ,sa ne invete democratie si libertate.Ne aplicau planul Marshall si ne faceau japonezi.

Nu sunt de acord cu regele! Ultimii doi regi au fost chiar de pomana. Unul lasand tara chiar inainte de razboi pentru o fufeta si celalalt alsanad tara dupa razboi atunci cand era cea mai mare nevoie. Cheltuind cateva sute de milioane de franci elvetieni pe petreceri si lux in Anglia.


crysallis:Imi imaginez pe Judecator la Ziua Judecatii intrebandu-te: Fiule cati ani ai? Si tu spui: 20 (la vremea aia sa zicem) Si Dl. zice: Si nu ai facut facultate ??? Chiar asa nesimtitule Treci in iad ar fi culmea

Ce judecator bre?Haha

TerenteSad10-30-2010 11:34 AM)Raducu Wrote: Poiana lui Iocan?

ce-i asta?

Este poiana fierarului din Morometii acolo unde se adunau toti cei din sat si il ascultau pe Moromete cum citeste presa. Si le explica despre politica.

Crysallis:oricum sa nu uitam ce este mai important

TrAIUL pe care il traim, traim decent, alteori in cazuti unor famillii mai sarace nu au bani sa le deie copiilor nici sa le la scoala de pachet dar ce sa mai vorbim ce le de la masa ?? despre cazurile astea ar trebui comentate si aplicate multi oameni mor de foame in tara asta :S si care e cauza Lets hear the suggestions

Eu de cannd sunt pe aceasta lume nu am vazut un om sau macar cel mai sarac tigan sa moara de foame. Poate in alte tari. Totusi majoritatea Romanilor duc un trai decent. Sunt curios daca a existat sau exista un om de pe forum sa nu duca un trai decent.

Crysallis:oameni buni va cadea guvernul Boc :S >?nuj auzisem de o cenzura se mai face ?

De 10 ani tot dau astia de la opozitie cenzuri, anul trecut au bagat 10000 de chestii de genul acesta in parlament! Stiti de ce? Fiecare chestie trebuie citita in fata parlamentului, si asta incetineste tot ce inseamna proiecte si legi adevarate care ar trebui propuse. Iar nenorocitii astia fac orice ca sa incetineasca oamenii care au proiecte. Inventeaza tot felul de bazaconii si latra pana si in ziua sfanta de Craciun. RusineSad.


Crysallis: lol am auzit de la stiri
,,, ca noi platim apa de ploaie its true :S?


Aceasta taxa nu e bagata de guvern ci de apa prod. Taxa de ploaia este defapt taxa de canalizare. Pentru ca atunci cand ploua apa se scurge in canale. Desi astia sunt aberanti, adica cat de prost trrebuie sa fi sa bagi atatia bani la saracii oameni intr-o luna de seceta?

Crysallis:care sunt motivele poluarii
1 ar fi bombele nucleare care leau tras americani (teste nucleare)
2 ar fi aruncarea gunoaielor
3 ar fi masinile care toata ziua merg si polueaza atmosfera cu fumul lor toxic
4 ar fi cea a poluarii fonice adica idiotzii aia care dau manele la maxim si darama tot blocul


Bombele nucleara au fost aruncate la ceteva zeci de mii de kilometrii de noi in al doilea razboi modinalHaha...ce-mi place ca nu va prea aveti cu astea dar totusi le bagati in discutii.

Zero Cool: (11-08-2010 11:22 AM)Pepe_the_shepherd Wrote: Trecut de c***t am avut, prezent de c***t avem, bine ca nu avem viitor...

unde am avut trecut de c***t?

Da chiar asa, noi am fost singura tara de la granita ne cucerita de turci si alte popoare. Dar din pacate dezbinata. Prezentul o fi el de *****, dar viitorul poate va fi bun.


Crysallis:gauri negre sa formeaza atunci cand o stea numai are "energie" , ar putea fi o probabiltate sa vina o gaura neagra dar asta sar intampla peste vreo 30000 de ani cand soarele nu va mai avea combustibil ....

Defapt asta va fi peste 4 de miliarde de ani.

Kristi: Ca sa fiu scurt, eu cred/sunt sigur ca "In the beginning God created the heavens and the earth." Sunt atatea dovezi stiintifice care sa dovedeasca: veridicitatea Bibliei, existenta unui Creator universal, varsta pamantului in jur de 6000 de ani. Daca chiar te intereseaza te rog sa deschizi un topic nou si ti le voi spune.

Pamantul nu are 6000 de ani! Cum vroiai sa se formeze in 6000 de ani? Plus ca daca zici ca are 6000 de ani atunci negi existenta dinozaurilor si la fel negi si existenta civilizatiei chinezesti care a luat nastere prin anul 12000 i.Hr.




















Mi-am permis sa fac o culegere la niste posturi, si niste contra argumente aduse de mine!
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
Ma intorc la o chestie care mi sa parut excesiv de amuzanta , (intr-un fel ma asteptam la asta)
Dupa ce au tipat protestatarii JOS BASE, JOS GUVERNU, ANTICIPATE..(au reusit 2 cerinte da cred ca lumea nu ma este chiar asa de dementa).. sa vedeti ce strategie au facut ei ( Potocalii) au pus pe niste foicioace propaganda basista cu ponta si basescu ...
replyReply
Tradu te rog in romana, ca nu reusesc sa inteleg ce vrei sa scrii.
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
Scuza-ma am fost pe graba aseara era vorba despre ... propaganda basista (PDL). .
Era vorba : cum "ca" vezi frate noi "Democratii" ne rupem fundu' muncind, iar USL fac greva parlamentara si cheltuiesc 1,4 milioane de Euro.... (era o chesti primita prin posta asta care zic eu).... (La un momendat a aratat si la stiri ce au facut asti de la PUTEre)
replyReply
De fapt USL-ul prin acea greva nu face altceva decat sa arate ca isi doreste numai si numai puterea, si nu ca ar vrea sa ajute Romania. Daca ar fi vrut sa o ajute ar fi venit cu reforme si idei, gandite, care sa fie dezbatute in Parlament si care sa imbunatateasca cu ceva mersul. Ei nu faca altceva decat sa puna bete in roate puterii. In plus daca chiar ar vrea sa dea un exemplu si sa arate ca intradevar si-ar risca functia pentru a-l da jos pe presedinte, membrii USL si-ar da demisia frumos si nu ar face greva deoarece acea greva chit ca o face sau nu, e platita din banii parintilor nostrii(noi nu ne putem considera cotizatoriHaha ).
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
Daca isi dau demisia cei de la USL ... nu se declasanza alegerile anticipate ... ci ramane toata majoritatea puterii (exact cum a fost la investitura la UNGUREANU, adica Dilaila.......Pupaturi , Ranjete, .....) ........... Oricum dupa tine (s-ar ) putea sa inteleg ca iai lasa pe PDL la putere pana la danci batraneti...
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Sportul in viata noastra Raducu' 84 23,498 01-15-2012, 02:27 PM
Last Post: Dastan

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)