Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 4 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Viata pe care o traim
Un singu lucru m-a durut foarte mult la politicienii romani.
NICIODATA N-AU INCERCAT SA REFACA ROMANIA MARE!
Asta o consider o rusine, cum sa iti lasi fratii in mainile ucrainei si a bulgariei...sa nu mai zic de moldoveni.
Sup
replyReply
(04-27-2012, 10:13 PM)Ducipal Wrote: Ce le-a facut-o Base la prosti =)).Astia sunt prea prosti daca ei au pus botul la ce le-a facut Chioru',daca or sa ajunga sa ne conduca si astia 4-8 ani ajungem sub nivelul marii,nu ca acum am fi mai bine,oricum e plin de prosti,nu vad o scapare pentru Romania.

Nici eu nu vad... probabil ca si noi suntem de vina, tineretul... poate ca vedeam un viitor mai bun cu unii dintre noi conducatori, dar nimeni nu vrea asta.

(04-27-2012, 10:19 PM)Warhell Wrote: Un singu lucru m-a durut foarte mult la politicienii romani.
NICIODATA N-AU INCERCAT SA REFACA ROMANIA MARE!
Asta o consider o rusine, cum sa iti lasi fratii in mainile ucrainei si a bulgariei...sa nu mai zic de moldoveni.

Corect!
(04-27-2012, 10:08 PM)Warhell Wrote: Idioata?
Ai vazut tu ce viata frumoasa si cinstita duceau nemtii din '33 pana in '45? Acolo nu erau crime, nu erau violuri, nu erau infractiuni, nimic!
Acum, trage o privire in lumea asta...nu exista zi in care sa nu vezi la stiri ca x a fost omorat sau y a fost violata sau z s-a sinucis.
Nazismul a fost cel mai frumos lucru care l-a intalnit omenirea.

Viata inseamna mai mult decat violuri, crime si infractiuni... omul este un animal mai destept, dar tot animal e. Unii sunt mai animale ca altii, dar asta nu inseamna ca avem dreptul sa luam tuturor singura calitate care ne desparte de rangul animalelor, libera gandire!
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
Neah,adevarul este ca toti sunt cu ochii numa' pe ciolan si probabil se bat unii cu pumnii in piept si care poate chiar sunt cinstiti si care ar vrea sa faca ceva cu tara asta dar odata ajunsi sus se pierd si vazand cat pot fura uita tot ce au promis si se apuca de furat.
Don't Smoke. Drink Coke. Or do them both.


replyReply
(04-27-2012, 10:13 PM)Ducipal Wrote: Ce le-a facut-o Base la prosti =)).Astia sunt prea prosti daca ei au pus botul la ce le-a facut Chioru',daca or sa ajunga sa ne conduca si astia 4-8 ani ajungem sub nivelul marii,nu ca acum am fi mai bine,oricum e plin de prosti,nu vad o scapare pentru Romania.

taticu de iliescu lea ziso lu alde Poanta sa nu puna botu"... sa vedem ce fac astia Haha
replyReply
Libera gandire? Acolo era "fix pix" pe langa ce era in Rusia, erai inchis daca spuneai "Cu multumita lui Dumnezeu" , trebuia sa spui doar "Cu multumita lui Stalin" , sa numai spun ca soldatii erau impuscati cand se retrageau, Uniunea Sovietica a fost promovata insa, asta doar pentru ca i'a batut pe nazisti, crede'ma ca daca Hitler ar fi castigat razboiul nu nazismul ar fi fost cenzurat, ci COMUNISMUL! Dar din pacate, e fix invers.
Nu cred ca ai de unde sa sti, dar pe timpul camasilor verzi Romania si-a atins apogeul, a fost cea mai frumoasa perioada din istoria Romaniei.
Sup
replyReply
Ok, Warhell, sa revenim la subiectul topicului.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
(04-27-2012, 10:33 PM)Warhell Wrote: Libera gandire? Acolo era "fix pix" pe langa ce era in Rusia, erai inchis daca spuneai "Cu multumita lui Dumnezeu" , trebuia sa spui doar "Cu multumita lui Stalin" , sa numai spun ca soldatii erau impuscati cand se retrageau, Uniunea Sovietica a fost promovata insa, asta doar pentru ca i'a batut pe nazisti, crede'ma ca daca Hitler ar fi castigat razboiul nu nazismul ar fi fost cenzurat, ci COMUNISMUL! Dar din pacate, e fix invers.
Nu cred ca ai de unde sa sti, dar pe timpul camasilor verzi Romania si-a atins apogeul, a fost cea mai frumoasa perioada din istoria Romaniei.

Cum a spus si directorul meu daca Hitler nu se lua de "saracii" evrei nu era recunoscut ca un "nebun" al istoriei ... Inca ceva Stalin a fost "tatal" lui Hitler pe langa cea facut ala ... Haha
replyReply
Eu daca as reface Romania Mare, nu as unii Basarabia. Nazismul nu a fost si nici nu este o modalitate de a scapa de ceva. Poate iti vei da si tu seama candva de acest lucru. Apropo in perioada Comunismului, Romania ajunsese o tara cu adevarat independenta care isi producea ceea ce avea nevoie, acum au distrus astia totul si trebuie sa luam de la altii. Totusi erau multe libertati luate oamenilor de aceea comunismul nu a fost un lucru grozav. Dar daca s-ar fi facut un amestec dintre democratie si comunism si s-ar fi luat lucrurile bune de la cele doua ar fi fost mai bine. Uitati-va la chinezi, modalitatea de guvernare e un amestec intre comunism si democratie, si cu toate astea ei construiesc peste 75% dintre marfurile lumii.
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
Haha STAT INDEPENDENT! =))
Uniunea Sovietica ii controla fiecare decizie a lui Ceausescu.
Romania era doar o jucarie a lor.
Sup
replyReply
Si acum Romania ce este? Ponta e marioneta lui Iliescu, ai sa vezi ca dupa ce moare Iliescu PSD-ul se duce la fund.
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Sportul in viata noastra Raducu' 84 23,497 01-15-2012, 02:27 PM
Last Post: Dastan

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)