Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 4 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Viata pe care o traim
#11
(10-29-2010, 05:27 PM)Illidan Wrote: Pepe daca romanii erau asa de desteptiii , de ce lau votat pe Basecu presedinte ???....sau cel putin a doua oare ........de ce neam luat dupa niste vorbe politice de doi bani cand stiam ca el nu A FACUT NIMICA in 5 ANII si ne asteptam sa faca in urmatoriii.........Deci am iesit in pierdere .........defapt Buget numai este............Medici nu prea mai sunt,, majoritatea siau luat viata in mainii si au plecat in strainatate...........pensiile, salariile, alocatiile scazute cu 25%................si sa nu uitam cresterea tv cu 25% (sau cat este)). Deci in concluzie mai sunt destepti romanii (ma refer la aceea masa de "Manelisti" care au pus stampila la urne pe IUBITU Nostru Presedinte Haha )

iti dai seama ca nu toti romanii sunt destepti...dar daca 51% dintre ei sunt, atunci ii luam ca o majoritate.(aici ii bagam pe aia care nu au votat si pe cei care au votat altceva decat base)...si daca gandim logic..romanu' oricum nu avea ce sa voteze...orice alegea era aceeasi situatie...pariez ca daca iesea altcineva tot asa se intampla...si app in romanik noastre ies pe strada 30000 de oameni....DAR in franta stiti cati oameni au iesit??? 5000000 oameni, si la ei nici nu e valva asa de mare....
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#12
(10-29-2010, 05:55 PM)Pepe_the_shepherd Wrote: ..romanu' oricum nu avea ce sa voteze...orice alegea era aceeasi situatie...pariez ca daca iesea altcineva tot asa se intampla...si app in romanik noastre ies pe strada 30000 de oameni....DAR in franta stiti cati oameni au iesit??? 5000000 oameni, si la ei nici nu e valva asa de mare....

Aici ai perfecta dreptate!Oricum nu conteaza presedintele sau guvernul.Americanii au ajuns model international datorita constitutiei lor.Nu spune nimeni nicaieri ca de fapt au ajuns model de democratie asasinandu-si presedintii.In perioada interbelica Romania era stat european perfect integrat,Bucurestiul era micul Paris.Si primul ministru era asasinat in gara la Sinaia.Si ceferistii mureau sub gloante.Azi,plebea indobitocita de mas media si controlata de sindicate dubioase danseaza dansul pinguinului la mitinguri fasaite.Pfff...halal sa ne fie.Daca aveam sange in vine,presedintele, guvernul , parlamentarii si curtea constitutionala atarnau cu matele scoase pe balcoanele casei poporului.
replyReply
#13
Lol eu Nu tin cu nimeni nimeni nu face sau nu a facut ceva..pe mine statul nu ma ajutat cu nimik........nimik ..........dar daca spui daca spui ca nu avea cu cine sa se vodeze atunci numai am nimik ce sati spun :|....omule votezi care o fii nu Basescu ,,,,,,Ai vazut ce e in tara acum, cati oameni au ramas someri ??
replyReply
#14
(10-29-2010, 08:09 PM)Illidan Wrote: Lol eu Nu tin cu nimeni nimeni nu face sau nu a facut ceva..pe mine statul nu ma ajutat cu nimik........nimik ..........dar daca spui daca spui ca nu avea cu cine sa se vodeze atunci numai am nimik ce sati spun :|....omule votezi care o fii nu Basescu ,,,,,,Ai vazut ce e in tara acum, cati oameni au ramas someri ??

nici pe mine nu m-a ajutat cu nimic...dar nu m-ar fi ajutat nimeni nici daca era altu presedinte...tind sa cred ca in Romania trebuie sa te ajuti singur...
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#15
aicea e pe Smardoiala Haha :| care are chilotii aurii e mai tare Haha ceva de genu..........:|
replyReply
#16
ziceai :
Quote: omule votezi care o fii nu Basescu
...pai cum ma? vrei sa zici ca Basescu e raul cel mai mare?? dc sa nu-l votam pe Vadim Tudor, atunci??? Sau pe Becali?? Jur ca daca devenea Becali presedinte, eu eram ala care facea revolutie, chiar si de unul singur.Smile
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#17
Daca-i asa nu votezi :| Stai ACASA ca nu te obliga nimeni :| nuti pune pistolul la cap :| Haha
replyReply
#18
Si cu Mircica "am castigat" prostanacu' ce faceam?Sau cu aghiotantul lui,tradatorul liberalilor,Crinelu'.Greseala a inceput in '90.Trebuia sa se-toarca regele.Era dreptul lui.Intram in gratiile monarhiilor europene,poate nu ne mai tratau de sus.Dar tot mai sigur era cu niste asasinate politice in masa.Ca veneau americanii cu biblia-n mana ,sa ne invete democratie si libertate.Ne aplicau planul Marshall si ne faceau japonezi.
replyReply
#19
(10-29-2010, 08:40 PM)Illidan Wrote: Daca-i asa nu votezi :| Stai ACASA ca nu te obliga nimeni :| nuti pune pistolul la cap :| Haha

Cum am facut eu...HahaHaha
(10-29-2010, 08:46 PM)old nick Wrote: Si cu Mircica "am castigat" prostanacu' ce faceam?Sau cu aghiotantul lui,tradatorul liberalilor,Crinelu'.Greseala a inceput in '90.Trebuia sa se-toarca regele.Era dreptul lui.Intram in gratiile monarhiilor europene,poate nu ne mai tratau de sus.Dar tot mai sigur era cu niste asasinate politice in masa.Ca veneau americanii cu biblia-n mana ,sa ne invete democratie si libertate.Ne aplicau planul Marshall si ne faceau japonezi.

Era genial sa fim cum e Spania acum...regi chestii...tare ar fi fost...las ca fac eu revolutie...tine-ti minte 3 cuvinte Pepethe shepherd presedinte(sau rege).
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#20
Nici eu nu voiam sa merg la votare.Dar m-au enervat asa de rau aia 2 papitoi,ca l-am votat pe Base in ciuda lor.Daca maine ar candida tot astia 3 tot pe Base l-as alege.Pentru ca oricum trebuie sa iasa cineva.Asta e legea.Cine s-o schimbe?Daca s-ar da examen pentru functia de presedinte,ar castiga cineva din cu totul alta categorie sociala.Dar au baietii grija sa intre cine vrea si sa iasa cine trebuie.
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Sportul in viata noastra Raducu' 84 23,256 01-15-2012, 02:27 PM
Last Post: Dastan

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)