Thread Rating:
  • 3 Vote(s) - 4.33 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ce filme/seriale am mai văzut?
The Butterfly Effect
Anul: 2004
Nota: 9/10


[Image: scaled.php?server=51&filename=mv5bmti1od...es=landing]

A young man blocks out harmful memories of significant events of his life. As he grows up, he finds a way to remember these lost memories and a supernatural way to alter his life.

Finalul e superb... nu zic mai mult.
replyReply


Also... this little thing.
replyReply
Moonrise Kingdom
(2012)

Nu mai dau note, deoarece nu mai analizez calitatea filmelor de un timp. E mai distractiv asa. 8,2 e nota pe imdb.

[Image: UMG_cvrart_00018771889328_01_RGB72_1200x...200-75.jpg]

Mi-a placut mult acest film.. totusi nu va ganditi la ceva inteligent. Un film extrem de relaxant, cu o distributie excelenta, Edward Norton, Bruce Willis si altii. O poveste dintre 2 copii care aleg sa fuga impreuna de ceea ce nu le-a placut in viata lor.


O coloana sonora superba. Baiatul nu-si joaca rolul prea convingator, insa fata compenseaza.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
(08-07-2012, 03:06 PM)Kristi Wrote:
The Butterfly Effect
A young man blocks out harmful memories of significant events of his life. As he grows up, he finds a way to remember these lost memories and a supernatural way to alter his life.


Sadic de trist fimul asta. (daca exista termenul asta)
Deci stiu ca l-am vazut si in urma cu cativa ani, dar acum a fost cu totul altceva. Pe la sfarsit, pur si simplu m-a distrus...

Filmul asta nu ar trebui sa existe. Haha Este demoralizator si singura fapta buna pe care ti-o inspira este aceea ca trebuie sa faci totul bine de prima data. Sa nu gresesti, deoarece nu mai poti indrepta niciodata raul facut. Trist. Trist rau.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
(08-09-2011, 11:38 PM)Terente Wrote: La fel cum Dc. House nu poate renunta la Vicodin, la fel nici fanii serialului nu pot sa renunte la vizionarea acestuia.

Foarte adevarat, odata ce ai vazut un episod nu ai cum sa te opresti. Acum 2 zile am inceput sa ma uit la serialul asta si nici nu ma gandeam ca poate sa fi atat de perfect. E pur si simplu genial!
replyReply
(10-28-2012, 12:10 PM)Kristi Wrote:
(08-09-2011, 11:38 PM)Terente Wrote: La fel cum Dc. House nu poate renunta la Vicodin, la fel nici fanii serialului nu pot sa renunte la vizionarea acestuia.

Foarte adevarat, odata ce ai vazut un episod nu ai cum sa te opresti. Acum 2 zile am inceput sa ma uit la serialul asta si nici nu ma gandeam ca poate sa fi atat de perfect. E pur si simplu genial!

Stai sa vezi mai incolo.. pur si simplu ajunge sa iti taie respiratia. Nu-ti imaginezi. Eu am tremurat in adevaratul sens al cuvantului la multe scene, atat de puternice mi s-au parut. Si cand s-a terminat... nu mai zic nimic...


Serialul vei vedea ca este intr-o crestere continua, pana la ultimul sezon care mai are 2, 3 episoade mai trase de par. Dar tot sunt superioare oricarui serial creat vreodata.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
[Image: nunta-muta.jpg]



Nu imi amintesc ultima oara cand am vazut un film la televizor, si cu atat de mult pe un canal destul de obscur ca Dolce something.
Mama langa mine, facea un browse rapid si s-a oprit la un film romanesc care parea destul de aiurea la inceput. Am crezut chiar ca e vreo tembelonovela mioritica gen La Fierbinti. Cat de tare m-am inselat!

Pentru inceput, vreo doua trei poante rasuflate in cadrul unui alai de nunta putin spus ciudat. Foarte vesel insa. Are loc apoi o scena foarte misto in care apar trei personaje noi, de parca ar fi coborat de undeva de sus. Repet, scena e foarte tare, mai ales in vederea a ceea ce reprezinta trioul format din doi tipi duri si unul mai putin. De aici filmul decoleaza. O veste total neasteptata: Stalin, conducatorul suprem, e mort. Mi-a ramas in minte replica geniala a unei batrinici, "sa fie sanatos", care arata dezinteresul taranului roman din acea perioada (1953) fata de politica sovietica ce avea sa captureze si sa omoare incet, incet tara noastra pentru urmatorii 40 de ani.

In fine, Stalin e mort, asta inseamna doliu. Este impusa astfel o regula, care sa asigure omagierea de catre intreaga populatie a Liderului, si anume, interzicerea oricarei manifestatii la nivel de grup care sa ia mintea poporului de la lucrurile importante.

Urmeaza apoi o serie de scene savuroase. Va puteti oare imagina o nunta muta? Ei bine, probabil ca nu, dar cu toate acestea o sa vedeti una, si chiar cu destula voie buna.

Nu zic nimic de sfarsit pentru ca risc sa stric surpriza, care e una de proportii. De nota 10 in orice caz, de mult nu am mai vazut asa un final bun. Prin situatia neasteptata care se creaza imi aduce aminte de Underground-ul lui Kusturica, alt film iesit dintr-una din tarile ex-sovietice care satirizeaza perioada comunista.

Castingul e unul excelent. Nu as putea sa ii numesc chiar pe toti, dar din vedere am recunoscut foarte multi dintre aia mari [Tamara Buciuceanu; Mihai Constantin; Victor Rebrenciuc Smile], dar si cativa din aia tineri [Meda Andreea Victor, In deriva; Alexandru Potocean, 432]. Toti, impecabili.

Per total, Nunta Muta a fost un film la care am varsat lacrimi. Si triste si fericite, exact cum trebuie.
replyReply
Sinister-2012
Show Content
Un film horror, unul chiar foarte bun. Sunetele si efectele sunt exclente. Nu o sa zic mai multe, las pe cei care se uita sa desopere.

Eu ii dau nota 10:clap:.
replyReply
am vazut aseara sinister ... a avut niste ''jump scares'' Haha a fost interesant da ma asteptam sa apara mai mult demonul si finalul a fost cam jalnic ma asteptam sa infrunte bine vs rau ,da nu a existat asa ceva..
(っ◕‿◕)っ ♥ Gothic[Image: images?q=tbn:ANd9GcR97VWJGECgiC-0eJQTSQy...jLM_lcyWrN]
replyReply
Probabil face loc unei continuari...:d
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Discutii generale despre filme Szekemri 67 28,082 05-12-2015, 09:05 PM
Last Post: Warhell
  Discuţii generale despre seriale Szekemri 34 12,143 11-25-2014, 12:23 AM
Last Post: soul of darkness
  Trailere filme noi si nu numai Szekemri 29 11,595 03-10-2014, 01:21 PM
Last Post: BeoWulf
  Top 10 filme vazute Szekemri 113 54,533 10-11-2012, 01:38 PM
Last Post: BeoWulf

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)