Thread Rating:
  • 3 Vote(s) - 4.33 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ce filme/seriale am mai văzut?
#41
Friends
(1994-2004)
9.5/10

[Image: friends.jpg]

Din punctul meu de vedere, cel mai reusit serial de comedie realizat vreodata. 6 prieteni care reusesc sa te inveseleasca si atunci cand esti in cea mai nefericita stare. Parcurgand toate sezoanele, la sfarsit vei realiza ca cei 6 actori par intradevar o familie. Interpretarea lor fiind impecabila. De la Joey, la Chandler si Ross, si de la Rachel la Monica si Phoebe.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#42
am vazut toate sezoaneleSmile intradevar frumos serialGrin
replyReply
#43
[Image: Hannibal_movie_poster.jpg]
Nota 7,5.
Filmul nu e slab, dar e dezamagitor ca o continuare pentru Tacerea Mieilor, mai ales ca Jodie Foster (care a jucat rolul principal in primul film) e inlocuita cu Juliane Moore, care, cu toate ca nu face o treaba rea, nu se potriveste le fel de bine in rolul de agent FBI care se afla pe urma unui criminal in serie psihopat.
Totusi, filmul e de vazut, mai ales pentru fanii thriller-lor, jocul actoricesc fiind unul bun, mai ales din partea lui Anthony Hopkins, iar atmosfera aminteste pe alocuri de cea din TM (ma refer aici la relatia dintre Hannibal si Clarice, si la partea psihologica).
Filmul a fost televizat aseara pe Pro TV, acesta fiind si singurul motiv pentru care l-am urmarit, cu toate ca nu prea e recomandat sa vizionezi filme de genul acesta pe canalele romanesti avand in vedere ca pauzele publicitare sunt luuuuungi si omoara tot suspansul. Btw, nu am prins finalul, sper ca am pierdut prea multe.

LE: Recent, si tot pe Pro TV, am vazut si:
[Image: 51HvSXrrsZL._SX500_.jpg]
Nota 8,5
Sincer nu ma asteptam ca un film cu Batman sa fie atat de bun. Ma gandeam ca o sa fie doar un alt film cu supereroi, cu multe efecte speciale, fara prea multe dialoguri si cu o poveste de duzina. Singurul lucru pe care il stiam despre film era ca Heath Ledger a murit la scurt timp dupa ce a terminat filmarile, si ca ar fi jucat exceptional rolul Jokerului. Ei bine, chiar asa a fost, si este mare pacat ca nu o sa vedem o continuare cu Ledger in rolul lui Joker. Pe parcursul filmului am ajuns sa fiu de partea personajului negativ, atat de tare m-a impresionat felul in care a fost jucat. Nici ceilalti actori nu au jucat slab, nici pe aproape, dar Ledger a fost din cu totul alta liga.
In concluzie, The Dark Knight iese in evidenta printr-un Joker exceptional, dar este bun spre foarte bun si prin celelate elemente.
replyReply
#44
Am vrut sa descriu eu acest film oricum...l-am urmarit cu sufletu la gura. Avand in vedere ca Joker a fost cel mai greu de jucat personaj, din cauza ca isi modifica tot timpul starea, Heath Ledger a jucat perfect. A fost uimitoare faza aproape de sfarsit cand Batman l-a aruncat pe Joker de pe cladire. Iar J era asa de fericit ca urma sa moara, ca si-a schimbat starea cand a fost prins de Batman si ridicat in sus.
Oircum a iesit mai bine decat orice film su supereroi deoarece, acesta spre deosebire de ceilalti nu isi foloseste doar gadgeturile ci si mintea. (poate de aceea imi placea Batman in copilarie)Smile
Perfume: The story of a murderer

[Image: 6mk8502s0l0k8k0k.jpg]

Un film excelent, care a fost aseara pe Pro Tv...adica chiar mi-a placut ca in perioada asta Pro Tv-ul a rulat doar filme exceptionale.
Un film despre un copil firav si bolnavicios, orfan si mai apoi vandut la un pielar. El toata viata a cautat mirosul perfect. Mirosul care te-ar putea duce undeva in Paradis. Miros care il gaseste in niste tinere femei. Totusi am ramas socat cand am vazut ca tipul dupa ce o omoara pe prima femeie, dintr-o oarecare greseala, ii da jos corsetul si incepe sa o miroasa ca cel mai curios caineHaha.
Pentru a conserva acest miros, apeleaza la un parfumier din Paris, unde ii promite acestuia sa-i readuca faima cuvenita cu conditita sa il invete cum sa conserve mirosul oricarui lucru prin, parfumierul ii arata metoda distilarii. Jean-Baptiste, personajul principal, incearca sa distileze niste obiecte fara miros. Si are parte de o cadere nervoasa cand afla ca acele mirosuri nu pot fi distilate. Restul, va las sa urmariti.
Asadar pe parcursul filmului vom avea in fata un om care ar ucide pentru a avea mirosul perfect!
[Image: mv5bmtg4otk3nty5ov5bml5banbnxkftztcwndy0...sy400_.jpg]

Show Content
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#45
Perfume: The story of a murderer, intradevar un film sensibil...
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#46
il ador filmul asta. M-a amuzat cum s-a terminat filmul! Nu a murit de ghilotina si a murit dintr-o chestie atat de banala. Totusi a reusit sa faca parfumul pefect. Chiar daca asta a insemnat sa omoare niste femei.
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#47
Blood Diamond
(2006)
Nota:9.5


[Image: mv5bmty5mtyynjkwnv5bml5.jpg]

In timpul razboiului civil din Sierra Leone de la inceputul anilor '90, doi africani incearca sa recupereze un diamant care le-ar putea schimba vietile. Un film cu un mesaj foarte puternic.
replyReply
#48
nu se vede imagineaSmile.
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#49
The parfume este foarte frumos filmu
replyReply
#50
Stiu, Blood Diamond l-am vazut pe pro tv, este vorba parca de un negru si inca unu care sunt in mijlocul razboaielor din Africa si incearca sa recupereze cel mai scump diamant din lume.
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Discutii generale despre filme Szekemri 67 27,790 05-12-2015, 09:05 PM
Last Post: Warhell
  Discuţii generale despre seriale Szekemri 34 11,989 11-25-2014, 12:23 AM
Last Post: soul of darkness
  Trailere filme noi si nu numai Szekemri 29 11,491 03-10-2014, 01:21 PM
Last Post: BeoWulf
  Top 10 filme vazute Szekemri 113 54,075 10-11-2012, 01:38 PM
Last Post: BeoWulf

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)