Thread Rating:
  • 3 Vote(s) - 4.33 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ce filme/seriale am mai văzut?
#61
(02-04-2012, 08:12 PM)Zamolxis1 Wrote: Trebuie sa vad filmul Stalingrad...cred ca e o minune cinematografica

Crezi? Chiar este!
Sup
replyReply
#62
Sleepy Hollow
Nota 9/10

[Image: main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_it...alNumber=1]

Un film extraordinar despre un tip ce ajunge intr-un comitat linistit. Care nu va mai parea atat de linistit, oamenii vor muri pe capete, dar...
Daca vreti amanunte, uitati-va diseara la 22:30 pe ProTv...caci ruleaza minunea asta cinematografica pe care o astept de cand am vazut-o prima si singura data, si-anume la varsta de 7-8 aniSmile.
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#63
logic mi sa stricat telecomanda la tv si televizoru merge aprins decat cu telecomnda Haha))nu pot sa mai uit la tv Haha))))
replyReply
#64
Genial filmul! M-am uitat aseara. Mi-a placut mult ca acel calaret a fost german Haha
Sup
replyReply
#65
Am vazut sleepy hollow. Fain filmul... Defapt am vazut toate filmele lui J.D., pt. ca am facut atestatu' la engleza despre el.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#66
Superb filmul...mai ales ca nu l-am mai vazut de 8 aniSmile...superb, era grozav cata acuartete avea calaretul ala cand le taia capetele, sau felul cum juca Jhonny Depp a fost genial, mai ales ca il recunosteai dupa felul cum mustacesteHaha.
Mi-a placut mai ales cum se termina.
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#67
Cred ca lesinat de vreo 5 ori Johnny. Haha
Sup
replyReply
#68
mi-a placut faza cu paianjenul!Haha
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#69
[Image: snatch1.jpg]
Nota 8
O comedie buna, cu o puzderie de personaje bine conturate. Cred ca in LotR am mai vazut un numar atat de mare de personaje asa de bine realizate si care se afla in prim plan in acelasi timp. Felul in care povestea aduce in impreuna aceste personaje e ceea ce face filmul bun. Practic, sunt personaje care desi nu se intalnesc macar o data in film, soarta lor depinde de ceea ce fac ceilalti, cu consecinte dintre cele mai amuzante.
Daca e sa il compar cu alte filme, de exemplu cele doua Mahmureli... de fapt nu are rost, pentru ca Snatch e cu mult peste.

[Image: 80af1c0MareaMahmureala.jpg]
Nota 6
Ca tot ziceam mai sus de ele, sa va zic cate ceva si despre cele doua Mari Mahmureli. Filme slabe, nu mi-au placut, mai ales partea a doua. Daca la prima ii dau un 6, a doua primeste un 5. Asta si pentru ca reia aproape in exactitate scenariul primului film, cu exceptia ca schimba locatia. In rest, prost gust, glume de toata jena bazate pe nesimtire si imbecilitate, scenariu tras de par, plus alte atribute negative.
Am auzit de asemenae cum ca primul Hangover ar fi cel mai bun film de comedie ever. Ei bine, pot sa enumar fara sa ma gandesc 10 comedii mult mai bune.
replyReply
#70
He was a quiet man
Nota: 8,5/10

[Image: He_Was_A_Quiet_Man_1.jpg]

Un film care pe multi nu a impresionat, dar care cu siguranta este un film cum rar se face si care te induce intr-o eroare de gandire imensa. Un film care reflecta realitatea crunta a unui om care nu poate rasari la suprafata societatii.

Urmariti filmul ca sa vedeti cum reuseste sa 'rasara'.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Discutii generale despre filme Szekemri 67 28,497 05-12-2015, 09:05 PM
Last Post: Warhell
  Discuţii generale despre seriale Szekemri 34 12,397 11-25-2014, 12:23 AM
Last Post: soul of darkness
  Trailere filme noi si nu numai Szekemri 29 11,844 03-10-2014, 01:21 PM
Last Post: BeoWulf
  Top 10 filme vazute Szekemri 113 55,246 10-11-2012, 01:38 PM
Last Post: BeoWulf

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)