Thread Rating:
  • 3 Vote(s) - 4.33 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ce filme/seriale am mai văzut?
#71
Ce parere aveti de Moonrise kingdom? Nu a aparut inca, dar deja se prevede un film bun prin simpla prezenta a lui Bruce Willis, Edward Norton si Bill Murray. Si trailerul mi-a placut.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#72
Charlie Bartlett
(2007)
Nota 9/10 (pentru un teen movie)
Nota generala 8/10

[Image: charlie-bartlett.jpg]

Printre zeci de filme pentru adolescenti, in care virginitatea, vorbele porcoase si faptul ca sexul este doar pentru barbatii alpha, apare acest film: Charlie Bartlett.

Filmul incepe ca orice film de adolescenti, insa ce urmeaza este cu totul si cu totul original si diferit.

Cu un actor precum Robert Downey Jr si un altul Anton Yelchin, care joaca excelent, filmul e unul din care cu siguranta ai ceva de invatat.

Sir, would it help if I said I'd be considerably less likely to end my life if you let us do this?



----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#73
Daca nu e cu suparare, ma gandeam sa schimbam un pic directia topicului si sa discutam despre filmele care au aparut in ultimul timp, sau mai bine spus ultima decada. Din punctul meu de vedere tendinta e clar spre o scadere calitativa, cel mai recent film cu adevarat bun pe care l-am urmarit fiind The Fountain, aparut in 2006. Dupa au mai fost cateva destul de bune, dar nici o capodopera. De fapt gresesc, au mai fost si The Lives of Others si Pan's Labyrinth, aparute in acelasi an. Revenind, ce alte filme bune ati mai vizionat dintre cele aparute in ultimii 10 ani, si care credeti ca este cel mai bun?
replyReply
#74
(02-20-2012, 11:59 PM)Bogdan Wrote: Revenind, ce alte filme bune ati mai vizionat dintre cele aparute in ultimii 10 ani, si care credeti ca este cel mai bun?

- The Departed
- Blood Diamond
- Inception
- Felon
- Se7en

Daca nici astea nu-s filme de calitate, atunci nu mai zic nimic. Smile
replyReply
#75
Avatar-pentru efectul vizual, Blood Diamond e frumos, 300, Ghost Rider(efectele m-au dat pe spate, sunt extrem de verosimile), Parfume. Bogdan aia e doar o parere de-a ta...au mai aparut si filme bune, de calitate...uite de exemplu daca nu ma insel a aparut filmul Angelinei Jolie acum, care din cate am vazut, e exceptional!
Mai este iarasi Alexander, un film extraordinar! Acest film chiar mi s-a parut o capodopera!
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#76
Ai dreptate, Se7en-ul e un film excelent, dar e aparut in '95. Inception mi se pare asa si asa, nu e un film rau, dar nici capodopera nu e. Ethernal Sunshine of the Spotless Mind mi se pare mult mai bun, si chiar si Matrix. The Departed incerc de cateva saptamani sa imi fac timp sa il vad, dar, cel putin din auzite, e un film bun. Pe celelate doua nu le cunosc.

Avatarul e revolutionar si un film bun, dar din nou nu e extraordinar. La fel si 300. Ghost Rider e popcorn movie, deci nu comentez. Parerea asta a mea e bazata pe ce a fost inainte. E adevarat sunt si filme bune (The Hurt Lucker, The Prestige, King's Speech, Benjamin Button, Dark Knight, Slumdog Millionaire, Inglorious Bastards si altele), dar din 2005-2006 au inceput sa devina mai degraba exeptii. Din anii 90 si inceputul mileniului pot sa enumar mult mai multe filme bune, si mai multe capodopere.
replyReply
#77
"Artistul"
(2011)


[Image: the_artist.jpg]

Un film ce pe mine personal m-a impresionat si m-a facut sa ma gandesc de 2 ori inainte inainte de a spune ca un film este bun.

Al Zimmer: Don't laugh, George. That's the future!
George: If that's the future, you can have it!
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#78
"Hurt Locker"

[Image: MV5BNzEwNzQ1NjczM15BMl5BanBnXkFtZTcwNTk3...SY317_.jpg]

The Hurt Locker este un film american de război, apărut în 2008. Acțiunea este plasată în Războiul din Irak, și urmărește un grup de geniști ai armatei americane


Trailer

replyReply
#79
Apropo de capodopere, The Last Samurai, Bravehearth, The Patriot, ce au fost?
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#80
Stalingrad, Downfall, Saving Private Ryan nu-s?
Sup
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Discutii generale despre filme Szekemri 67 28,490 05-12-2015, 09:05 PM
Last Post: Warhell
  Discuţii generale despre seriale Szekemri 34 12,395 11-25-2014, 12:23 AM
Last Post: soul of darkness
  Trailere filme noi si nu numai Szekemri 29 11,842 03-10-2014, 01:21 PM
Last Post: BeoWulf
  Top 10 filme vazute Szekemri 113 55,240 10-11-2012, 01:38 PM
Last Post: BeoWulf

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)